Nacházíte v této části webové stránky: Skip Navigation LinksUbytování na Slovensku  >>  Turistické oblasti Slovensko  >>  dovolená Liptov  >>  Závažná Poruba  >>  Apartmany Tania  >>  Letní atrakce  >>  Turistické atrakce v okolí

Turistické zajímavosti Liptov - jejich vzdálenosti od apartmánu.

Letní možnosti dovolené jsou spojeny s horama. Objevte aqua parky které jsou v této lokalitě dvě. Jeskyně jsou soustředěny v Demänovské dolině. Horské přírodní krásy můžete vidět v Západních a Nízkých Tatrách. Kultura a historie je již zachována jen v skanzemech, muzeích a lidových zborech Liptova. Slovensko tohle všechno na tomto území prezentuje. Možná Vás budou zajímat vzdálenosti těchto soustředěných specifik. Na této straně si můžete pročíst krátký popis a vzdálenosti od ubytování v našem rekreačním zařízení.

obývací pokoj
DALŠÍ NAVIGACE

Turistické zajímavosti Liptov - jejich vzdálenosti v okolí dovolené v našich apartmánech.

Apartmán Tania je situován na úpatí Nízkých Tater. Je to chladnější oblast Slovenska výhodná pro ty kteří se chtějí trochu ochladit. To je jedna z výhod hor. Drží se zde vlhkost, která chladí okolní vzduch. Další výhoda je ve věčší koncentraci kyslíku ve vzduchu zde. Má to vliv na rehabilitaci dýchacích cest.

Hory jsou velká deviza turistického ruchu s kterým se Slovensko může pochlubyt. Ke skvalitňování pobytů na dovolené přispívají historické, sportovní, zábavné atrakce. Na této straně se dozvíte vzdálenosti veškerých atrakcí v regionu Liptov - Nízké Tatry, severní Slovensko od ubytování v našem apartmánovém domě. Jsou lehce dostupné autem, autobusem, na kole.

 • Závažná Poruba (0 km) - Místo vašeho ubytování. Lyžařské středisko Opalisko, jiné sportovní a rehabilitační služby, restaurace, víceúčelové ihřiště.
 • Liptovský Ján (10 km) - Termální prameny s léčivými účinky na pokožku. Lyžování - zimní středisko Javorovica.
 • Važecká jeskyně (30 km) - nenáročná procházka v jeskyni s malým provýšením ale mnoha schody.
 • Demänovská ledová jeskyně (15 km) - Bohaté ledové útvary sa nacházejí v spodní části jeskyně. Někdejší objevy kosti stavovců, jeskynného medvěda.
 • Demänovská jeskyně Slobody(15 km) - Jeskyne je s délkou kolem 8126 m. Z toho je spřístupneno pro věřejnost jen 2150 m. Jeskyně je známa unikátní krápníkovou výplní a výzdobou.
 • Jasná Chopok (15 km) - Je to nejvěčší lyžařské středisko v bývalé východní Europě. Sjezdovky i pro náročné lyžaře.
 • Iľanovo (1 km) - Sjezdovka s umělým zasněžováním.
 • Pavučiná Lehota (10 km) - Sjezdovka s více vleky a letní bobová dráha.
 • Podbreziny - Lipt. Mikuláš (4 km) - Sjezovka přímo ve městě.
 • Žiar (10 km) - sjezdovka na Dolinkách. Žiarska dolina na konci které je vysokohorská Žiarska chata. Možnosti lyžování ve volném terénu anebo sjezdovce, vysokohorská turistika, sjezdy na koloběžce v létním období.
 • Liptovský Trnovec (15 km) - pláž s bezpečním plaváním v Lipt. Maře, autokemping, vodní sporty, restaurace.
 • Aquapark Tatralandia (10 km) - mnoha bazénů a tobogánů s termální vodou. Každodenný program s atrakcemi divokého západu ve Western city.
 • Svätý Kríž (20 km) - Artikulární dřevěný kostel v provozu. Je nejvěčší historickou dřevostavbou v střední Europě s barokovým interiérem a nástennými malbami.
 • Kvačany (20 km) - Oblazy v Kvačianské dolině. U řeky Kvačianka jsou zrekonstruovány dva dřevěné mlýny. Vede tady turistický a cykloturistický chodník.
 • Archeologické múzeum v přírode Havránok (20 km) - Rekonstrukce obydlí a Keltská kultura na vrchu nad Liptovskou Marou, úložiště v 1. století p. n. letopočtem.
 • Termální koupalište v Bešeňové (15 km) - Minerální vody z hlouby 1987 m příznivě vplývají na pohybové ústrojí a působí kozmetickými účinky.
 • Vlkolínec (UNESCO) (30 km) - Rezervace lidové architektury v dřevěných domech. Osada je do dnešních dnů obydlena.

jeskyně v Demänovské dolině Slovensko se chlubí jednou z atrakcí Liptova - Demänovská jeskyně slobody. V průměru všechny důležité turistické aktivity si můžete prohlédnout nebo použít do několika minut cestování autem. Je to přehlídka podzemí která trvá kolem 1 hodiny. Pro někoho je náročná množstvím schodů. Jelikož jsou tam vybudovány chodníky, je dobře schůdná. Obrázek ilustruje útrobí jeskyně. Oplatí se ji vidět. Je vzdálena kolem 15 km od ubytování v apartmánech Tania v Závažné Porubě. Jsme ve vesnici kterou se Slovensko chlubí i svým středně velikým lyžařským střediskem. Vzdálenosti turistckých atrakcí v tomto regionu ne jsou markantní.

 

© Copyright 2011 Všechny Práva Vyhrazena - www.ubytovanie-tatry.net - ubytování na Slovensku