Nachádzate sa tu: Apartmány Tania - Liptov.  >  Zimná turistika  >  Zimné atrakcie na Liptove

Zimné atrakcie Liptov dovolenka Nízke Tatry v apartmánoch

Predstavte si dovolenku v zime trochu inak. Deti majú radosť aj z obyčajného spúšťania sa zo svahu na lopároch. Táto radosť je teraz vylepšená o nafukovacie podložky. V okolí nášho ubytovania sú horské lúky,ktoré majú v zime dostatok snehu na takú nezáväznú zábavu v Nízkych Tatrách. Terén na spúšťanie však musí končiť rovinkou na bezpečné zastavenie. Do popredia sa dostávajú prechádzky v hlbokom snehu pomocou Snežníc. Strávte dovolenku trochu inak. Slovensko so svojimi horskými proporciami sa k takejto činnosti hodí. Takéto zimné atrakcie na Liptove si môžete objednať v športovej agentúre ktorá sídli priamo v Závažnej Porube.

telefónny kontakt
obývacia izba apartmánov na Liptove - Tania
ĎALŠIA NAVIGÁCIA

Apartmány Tania - zimné atrakcie Liptov

Zábavu uvedenú nižšie môže absolvovať takmer každý. Naše ubytovacie apartmány Tania sa nachádzajú blízko agentúr poskytujúcich adrenalínové programy. Tatry nachádzajú aj také uplatnenie vo svete turizmu. Niekedy by sme boli prekvapení ako jednoduché prostriedky sa dajú využívať na zábavu. V prípade zimy, niektoré potrebujú upravenú snežnou plochu. Pre túto skutočnosť sa dajú realizovať len vo väčších strediskách. Tam je dostatok vyhradeného a teda bezpečného miesta na takúto činnosť. Naše ubytovanie je neďaleko takých terénov.

Novou zvláštnosťou je jazda na zimnom skútri. Okolitá podtatranská príroda poskytuje rôznorodosť terénu. Zaujímavé sú bežecké chodníky s členitým terénom. V lete sú vhodné na horské bicykle, v zime na bežecké lyžovanie. V prípade že sú tieto chodníky neupravené, sú ideálne trate pre snežné skútre. Oblasti pod hranicou národného parku majú na Liptove členitý terén. Vhodný je pre jazdu snežným skútrom. V súčasnosti nerobia veľký hluk. Stávajú sa tiež vhodným doplnkom zimnej dovolenky v Tatrách pod horami.

  Psie záprahy  

psie zaprahyPsie záprahy sú kúzlom a používajú sa na putovanie v severských štátoch. V Tatranských podmienkach sa také prechádzky dajú skvele realizovať aj hlbšie v horách. Tatry tak neprichádzajú k ujme na životnom prostredí. Takáto zábava sa páči každému, aj našim ubytovaným hosťom. Okrem toho sa niektorý ľudia zaoberajú pretekmi psích záprahov. Venujú tomu veľa času, čo sa vypláca v podobe peknej športovej záľube. Psy používané v záprahu sú prispôsobené na severské studené podmienky. Tiež majú radosť v ťahania nákladu. V období s nedostatkom snehu sa niekedy organizujú preteky s kolesovými vozíkmi namiesto saní.

  Airboard  

Ariboard Spúšťať sa po svahu dolu cez hrby je zábavné. Nepotrebuje to extra zručnosť v manévrovaní. Pre takýto účel je vyvinutý nafukovací airboard. Môže ísť rýchlo a absorbuje nerovnosti povrchu. Táto činnosť nie je vhodná na hlboký sneh. Regulovať sa dá pohodlie jazdy. Čím viac je nafukovací airboard nafúknutý jazda je rýchlejšia. V tomto prípade sa tiež hrby menej tlmia. Hlavne pre deti sa umocňuje zážitok, keď vyskakujú a musia sa pevnejšie držať. Zatáčať sa dá brzdením nohami alebo rukami na stranách. Prevážením tela je možné zatáčať tiež. Zažite dovolenku aj takýmto spôsobom.

  Snowtube a snowraft  

SnowtubingSnowraftingĎalšou a bezpečnejšou zaujímavosťou je spúšťanie sa zo svahu na nafukovacích kolesách a člnoch. Nie je to dobrý zážitok len pre deti. Na svahu sa vytýči trať a spúšťajúci sa snažia ju prejsť. Manévruje sa pádlom alebo zmenou váhy na člnoch. Tatry majú niekoľko stredísk s upravenými terénom práve pre takúto zábavu. Teoreticky je to bezpečnejšia zábava ako jazda na plastových boboch. Nafukovacie kolesá majú steny ktoré deti držia vnútri. Ubytovanie u nás môže poskytnúť aj takúto alternatívu zimného vyžitia.

  Zimný skúter  

skuterVeľmi obľúbenou zábavou je jazda zimným skútrom. V poslednej dobe sa ich veľa objavuje v okolí. Križujú oblasti pod horami. Ide o skutočné dobrodružstvo sa silným pohonom. Jazdiť je dovolené po hranice Národného parku Nízke Tatry. Pohybovanie v tomto parku sa riadi pravidlami. Sú potrebné k ochrane ako zvierat tak prírodných úkazov. Potom sa na tieto miesta môžeme vracať a tiež ich môžu obdivovať iný návštevníci. Pre cestovný ruch Tatier je také civilizované správanie nevyhnutné. Príďte si oddýchnuť do nášho ubytovacieho zariadenia - Apartmány Tania.

 

Mohli by vás zaujímať nasledovné informácie:
Mapa Stránky   |   RDF zdroje webu   |   novinky webu - novinky webu   |   Nízke Tatry   |   Tatranské penzióny   |   Hotely v Tatrách   |   Rekreácia v obciach Tatier   |   Dovolenka v obciach Liptov   |   Zásady ochrany - GDPR

© Copyright 2011 Všetky Práva Vyhradené - www.ubytovanie-tatry.net