Nacházíte v této části webové stránky: Skip Navigation LinksUbytování na Slovensku  >>  Turistické oblasti Slovensko  >>  dovolená Liptov  >>  Závažná Poruba  >>  Apartmany Tania  >>  Zimní turistika  >>  Zimní atrakce na Liptově

Zimní atrakce Liptov Slovensko dovolená Nízké Tatry

Představte si dovolenou v zimě trochu jinak. Děti mají radost i z obyčejného spouštění se ze svahu. Tato radost je teď vylepšena o nafukovací podložky. Okolní horské louky mají v zimně dostatek sněhu na takovou nezávaznou zábavu v Nízkých Tatrách. Terén na spouštění však musí končit rovinkou na bezpečné zastavení. Do popředí se dostávájí procházky v hlubokém sněhu pomocí sněžnic. Slovensko se svými horskými proporcemi se k takové činnosti hodí. Takové zimní atrakce si můžete objednat ve sportovní agentuře která sídlí přímo v Závažné Porubě.

Slovensko a dovolená
DALŠÍ NAVIGACE

Zimní atrakce Liptov Slovensko - okolí ubytování v našich apartmánech

Zábavu uvedenou níže může absolvovat téměř každý. Náše ubytovací apartmány se nachází poblíž agentur poskytujících adrenalínové programy. Tatry nacházejí i takové uplatnění ve světě turizmu. Někdy bychom byli překvapeni jak jednoduché prostředky se dají využívat na zábavu. V případě zimy, některé potřebují upravenou sněžnou plochu. Pro tuto skutečnost se dají realizovat jen ve větších střediscích. Tam je dostatek vyhrazeného a tedy bezpečného místa na takovou činnost.

Novou zvláštností je jízda na zimním skútru. Okolní podtatranská přiroda poskytuje různorodost terénu. Zajímavé jsou běžecké stezky s členitým terénem. V létě jsou vhodné na horské kola, v zimně na běžecké lyžování. V případě že jsou tito stezky neupravěny, jsou ideální tratí pro sněžné skútry. Oblasti pod hranicí přírodníno národního parku mají na Liptově členitý terén. Vhodný je pro jízdu sněžným skútrem. V současnosti nedělají vlky hluk. Stávají se také vhodným doplňkem zimní dovolené na Slovensku.

  Psí záprahy  

psie zaprahyPsí záprahy jsou kouzlem putování v severských státech. V Tatranských podmínkách se takové projížďky dají skvěle realizovat i hlouběji v horách. Slovensko tak nepřichází k ujmě na životním prostředí. Taková zábava se líbí každému. Kromě toho se některý lidé zabývají závodem v psích spřežení. Věnují tomu hodně času, co se vyplácí v podobě pěkné sportovní zálibě. Psi používané v zápřeži jsou přizpůsobeny na severské studené podmínky. Také mají radost v tahání nákladu. V období s nedostatkem sněhu se někdy pořádají závody s kolovými vozíky namísto saní.

  Airboard  

Ariboard Spouštět se po svahu dolu přez hrby je zábavné. Nepotřebuje to extra zručnost v manévrování. Pro takový účel je vyvinut nafukovací airboard. Může jít rychle a absorbuje nerovnosti povrchu. Tato činnost není vhodná na hluboký sníh. Regulovat se dá pohodlí jízdy. Čím více je nafukovací airboard nafouknutý jízda je rychlejší. V tomto případě se také hrby méně tlumí. Hlavně pro děti se umocňuje zážitek, když vyskakují a musí se pevněji držet. Zatáčet se dá brzdením nohama nebo rukama na stranách. Převážením těla je možné zatáčet také.

  Snowtube a snowraft  

SnowtubingSnowraftingDalší a bezpečnější zajímavostí je spouštění se ze svahu na nafukovacích kolech a člunech. Neni to dobrý zážitek jen pro děti. Na svahu se vytyčí trať a spouštějící se snaží ji projet. Manévruje se pádlem anebo změnou váhy na čluně. Slovensko má nekolik středisk s upravěným terénem právě pro takovou zábavu. Teoreticky je to bezpečnější zábava jako jízda na plastových bobech. Nafukovací kola mají stěny které děti drží uvnitř.

  Zimní skútr  

skuterVelice oblíbenou zábavou je jízda zimním skůtrem. V poslední době se jich hodně objevuje v okolí. Křižují oblasti pod horama. Jde o skutečné dobrodružství se silním pohonem. Jezdit je dovolené po hranice Národního parku Nízké Tatry Slovensko. Pohybování v tomto parku se řídí pravidly. Jsou potřebné k ochraně jak zvířat tak přírodních úkazů. Pak se na tato místa můžeme vracet a také je mohou obdivovat jiný návštěvníci. Pro cestovní ruch Slovenska je takové civilizované chování nezbytné. Přijďte si k nám odpočinout.

 

© Copyright 2011 Všechny Práva Vyhrazena - www.ubytovanie-tatry.net - ubytování na Slovensku