Nachádzate sa tu: Apartmány Tania - Liptov.  >  Zimná turistika

lyžiarske strediská Liptov - Nízke a Západné Tatry

Ľahším lyžovaním sa tieto strediská stávajú atraktívnejšie pre ubytovaných hostí na Liptove. Priemerne veľké stredisko sa nachádza priamo za dedinou Závažná Poruba. Ide o miesto Vašej dovolenky v našich apartmánoch, ak sa pre ňu rozhodnete.

telefónny kontakt
obývacia izba apartmánov na Liptove - Tania
ĎALŠIA NAVIGÁCIA

Hlavné lyžiarske strediská Liptov blízko nášho ubytovania

  Opalisko Závažná Poruba Tatry  

lyžovanie v okolí PoludnicaVzdialenosť je do 1 km od ubytovania v apartmáne Tania. Stredisko je ako pre pokročilých lyžiarov tak pre začiatočníkov. K dispozícii je viac vlekov. Jeden je sedačková lanovka. Umelé zasnežovanie je samozrejmosťou. Trate sa upravujú každé ráno. Súčasťou sú bufety, sociálne zariadenia, požičovňa lyžiarskych potrieb a iného športového vybavenia, lyžiarska škôlka pre malé deti. Závažná Poruba má vybudované kilometre bežeckých tratí. Bývajú upravované v prípade poškodenia, alebo keď pribudne nový sneh. Je to jedno zo zimných stredísk Liptova, ktoré ponúka aj takéto terény.

detská školka detský vlekTieto fotky znázorňujú lyžiarsku detskú škôlku. Tu je k dispozícii malý vlek. Mierny terén s detskými prekážkami ktoré deti radi absolvujú. Táto škôlka môže slúžiť aj ako zábavný park pre deti. Zatiaľ čo ich rodičia môžu nerušene lyžovať alebo snowboardovať v celom stredisku. Lyžiarske stredisko Opalisko sa radí k významným na Liptove. V porovnaní v celoslovenskom meradle, konkuruje tým lepším.

požičovňaK doplnkovým službám lyžiarskych stredísk v súčasnosti patrí aj požičovňa snežného vybavenia. Opalisko takú má a je spojená so školou a opravou lyží, snowboardov ... Škola ponúka kvalifikovaných inštruktorov s dlhoročnými skúsenosťami. Za niekoľko hodín sa môžete naučiť dobre lyžovať alebo snowboardovať. S deťmi je to aj ľahšie. Prekvapí Vás keď po nejakom čase budú s Vami lyžovať na strmších svahoch. Ubytovanie v blízkosti tým pádom naberá tiež lepší kurz.

  Jasná - Chopok Liptov Tatry  

Jasná ChopokIde o zatiaľ najväčšie zimné stredisko vo východnej Európe. Obtiažnosť zjazdoviek je pre všetkých. Free ride lyžiari, skialpinisti si vyjdú tiež na svoje. U rampa, organizovanie golfového turnaja na poslednom snehu, zjazdy na nafukovacích člnoch a kolesách. Aj takéto možnosti Tatry ponúkajú. Zábava všetkého druhu. 15 vlekov vrátane najmodernejších lanoviek. V súčasnej dobe je stredisko prepojené s druhou stranou Chopku. Môžete sa vyviesť na vrch modernou kabínkou a pre - lyžovať na Srdiečko. Táto južná strana Chopku patrí do Horehronia. Tu sú tiež inovované vleky a lanovky. Terény zjazdoviek sú denne upravované. K ponuke patrí večerné lyžovanie alebo zábavné aktivity moderované strediskom. Free ride je umožnený vo vedľajších kaňonoch a dolinách. Treba dať pozor na lavíny. Priamo v stredisku sú viaceré ubytovacie kapacity.

  Podbreziny - Liptovský Mikuláš Tatry  

zjazdovka Podbreziny Zjazdovka je priamo v meste Liptovský Mikuláš. Jeden vlek a zjazdovka pre nie príliš začiatočníkov. Umelý sneh a upravený terén. Lyžovanie tu patrí medzi lacnejšie na Liptove. Sneh a terén je denne upravovaný. Dĺžka zjazdovky je 700 metrov s prevýšením 115 metrov. Kapacita prepravy stačí na nápor 650 osôb za hodinu. Pri zjazdovke je parkovisko. Súčasťou je lyžiarsky servis, opravy a požičiavanie výstroje. Na začiatku sa nachádza aj bufet s občerstvením. Lístky na vlek sú bodové, čo má len málo stredísk na Liptove. Môžete si kedykoľvek oddýchnuť v bufete alebo sa opaľovať. Ubytovanie nájdete v blízkej štvrti Vitališovce.

  Javorovica - Liptovský Ján Tatry  

Stredisko Javorovica v Liptovskom JáneToto je trochu väčšie stredisko Liptova. Niekoľko zjazdoviek rôznej obtiažnosti. Štyri vleky, lyžiarska škôlka, škola, požičovňa zimných potrieb. Umelé zasnežovanie a úprava tratí, bufet. Stredisko sa nachádza za dedinou Liptovský Ján priamo pri viac hviezdičkovom hoteli. Liptovský Ján sa pokladá za kúpeľnú obec. Kvôli termálnej a minerálnej vode je to stredisko hotelov a penziónov. Na svahoch rôznej náročnosti si zalyžujú dobrí aj slabí lyžiari. Svoje miesto tu má aj škôlka, kde sa deti rýchlo naučia základom. K dokonalosti nechýba technika zasnežovania. Zánovné vleky majú väčšiu prepravnú kapacitu. Úprava ratrakom zrovná povrch zjazdoviek pri teplom počasí. V tomto prípade sa sneh nahrnie do veľkých kôp, ktoré je potrebné upraviť. Dedina prekypuje možnosťami ubytovania.

  Žiarce Pavčiná Lehota Tatry  

Stredisko Žiarce za dedinou Pavčiná LehotaVyznačuje sa s viacerými vlekmi a širšou zjazdovkou. Zasnežovanie a úprava tratí. V lete je tu zaujímavá atrakcia, bobová dráha. Stredisko je priamo za dedinou Pavčiná Lehota. V tejto dedine nájdete ubytovanie všetkých druhov okrem hotelov. Tieto sa však nachádzajú vo vedľajšej Demänovskej doline. Stredisko má zjazdovky ktoré sú dosť strmé. Deti môžu lyžovať na začiatku kde je ešte mierny kopec. Hostia môžu využiť večerné lyžovanie. Toto sa stáva súčasťou väčšiny lyžiarskych stredísk, ktoré Slovensko podporuje. Dĺžka tratí je 1130 metrov. Z vrchu zjazdoviek je pekný výhľad na Liptov. Športová aktivita lyžovanie a snowboardovanie sa udomácňuje hlavne u mladých ľudí. Každopádne je to pekné spestrenie ubytovania. Slovensko má vhodné terény pre také aktivity v zime.

  Žiar, Iľanovo, Jakubovany na Liptove - Tatry  

Žiarska dolina Liptov TatryTieto strediská sú menej známe a majú po jednej zjazdovke. Sú lacnejšie a preto obľúbené. Žiar - dolinky, Iľanovo majú zasnežovanie, úpravu tratí. Žiar Liptov so svojou Žiarskou dolinou je známou a vyhľadávanou lokalitou Slovenska pre ski alpinistov. Ak ste skúsenejší lyžiari alebo snowboardisti môžete vyskúšať tieto terény. Ide však o free ride teda je potrebné byť skúsený v horách medzi lavínovými svahmi. Slovensko so Západnými Tatrami ponúka voľné terény. V Žiarskej doline je situovaná vysokohorská chata. Táto je východiskovým bodom túr či v letnom či zimnom období. Cez tieto vrcholky sa môžete dostať na druhú Oravskou stranu - hrebene Roháčov.

Iné lyžiarske strediská Liptov v Tatrách

Vzdialenejšie lyžiarske strediská od nášho ubytovania:

 • Vislavce - Liptovská Porúbka
 • Vavrišovo
 • Čertovica
 • Malinô Brdo - Ružomberok
 • Hubová
 • Važec
 • Hybe
 • Bobrovec
 • Ski areál Akademik v Račkovej doline.
 • Jakubovany
 • Vyšné Krátke v Ľubovnianskej doline. Je vzdialené 3 km od Ľubochne v pohorí Veľká Fatra.
 • Dolinky za obcou Žiar.
 • Ski Park Liptovská Teplička na severnom úpätí Kráľovej hole.

Lyžiarske strediská Liptov Nízke Tatry neďaleko nášho ubytovania

Poloha apartmánov Tania na strednom Liptove je na úpätí severných Nízkych Tatier, severné Slovensko. Výhodou sa črtajú severné svahy pohoria, teda sneh je dlhšiu dobu tvrdší a bez ľadu. Dobré možnosti lyžovania. Väčšina lyžiarskych stredísk v tomto regióne je lokalizované práve na severnej strane pohoria Tatier. Niektoré však nájdete v Západných Tatrách. Tu je možnosť ski alpinistického lyžovania vo vyššej nadmorskej výške na prírodnom snehu.

V súčasnosti všetky lyžiarske strediská sú vybavené technikou na úpravu zjazdoviek. Samozrejmosťou sa stali každodenné upravené zjazdovky. Niektoré strediská ponúkajú aj trate na bežecké lyžovanie, ľadovú plochu, miesto na sánkovanie a bláznenie na snehu. Lokalita nášho apartmánu je v dedine Závažná Poruba s takýmito turistickými atrakciami. Tu je niekoľko typov na lyžiarske strediská Liptov v Tatrách.

Za dobré lyžiarske stredisko sa pokladá také ktoré má parametre pre začiatočníkov aj pokročilých. K terénu patrí aj U rampa a prekážky pre vyvádzanie na snowboardoch. Môžete sa zaujímať aj o moderné aktivity na snehu ako snowtubing alebo snowraft .

Zimná turistika zaujíma významné postavenie v Slovenskom turistickom ruchu. Vývoj siaha pred minulé storočia. Prvé začiatky zábavy spojené so snehom sa vyvinuli do športu. Dnes sa také aktivity delia na viac športových skupín. Laická verejnosť veľa obľubuje lyžovanie. Je to zaujímavý a niekedy aj adrenalínový zážitok. Takýto doplnok ubytovania na slovensku umožňujú hory.

Bežecké lyžovanie je využívané viac menej staršími ľuďmi. Ubytujte sa v Závažnej Porube aby ste boli v blízkosť bežeckého areálu. Naše apartmány Tania Vám poskytnú informácie o schodnosti tratí. Bežkovanie patrí medzi menej náročné lyžovanie. Vhodné je pre každého.

 

Mohli by vás zaujímať nasledovné informácie:
Mapa Stránky   |   RDF zdroje webu   |   novinky webu - novinky webu   |   Nízke Tatry   |   Tatranské penzióny   |   Hotely v Tatrách   |   Rekreácia v obciach Tatier   |   Dovolenka v obciach Liptov   |   Zásady ochrany - GDPR

© Copyright 2011 Všetky Práva Vyhradené - www.ubytovanie-tatry.net