Nacházíte v této části webové stránky: Skip Navigation LinksUbytování na Slovensku  >>  Turistické oblasti Slovensko  >>  dovolená Liptov  >>  Závažná Poruba  >>  Apartmany Tania  >>  Zimní turistika

Lyžařská střediska Liptov

Lehčím lyžováním tito střediska dělají atraktivnější. Průměrně veliké středisko se nachází přímo za vesnicí Závažná Poruba - severní Slovensko. Jde o místo Vaši dovolené v našich apartmánech, pokud se pro ni rozhodnete.

obyvák v apartmánu
DALŠÍ NAVIGACE

Lyžařská střediska Liptov Nízké Tatry nedaleko našeho ubytování - Slovensko

Poloha apartmánů Tania na středním Liptově je na úpatí severních Nízkých Tater, severní Slovensko. Výhodou se črtají severní svahy pohoří, tudíž sníh je delší dobu tvrdší a bez ledu. Dobré možnosti lyžování. Věčšina lyžařských středisk v tomto regionu je lokalizováno právě na severní straně pohoří Tater. Některé však naleznete v Západních Tatrách. Zde je možnost ski alpinizmu, lyžování ve vyšší nadmořské výšce na přírodním sněhu.

V součastné době všechny lyžařská střediska jsou vybavěny technikou na úpravu sjezdovek. Samozřejmostí se staly každodenní upravěné sjezdovky. Některé střediska nabízejí i tratě na běžecké lyžování, ledovou plochu, místo na sánkování a bláznění na sněhu. Lokalina našeho apartmánu je ve vesnici Závažná Poruba s takovými turistickými atrakcemi. Zde je nekolik typů na lyžařská střediska Liptov v Tatrách - Slovensko sever.

Za dobré lyžařské středisko se pokládá takové které má parametry pro začátečníky i pokročilé. K terénu patří i U rampy a překážky pro dovádění na snowboardech. Můžete se zajímat i o moderní aktivity na sněhu jako snowtubing nebo snowraft.

Zimní turistika zaujímá významné postavení v Slovenském turistickém ruchu. Vývoj sahá před minulé století. První začiaky zábavy spojené se sněhem se vyvynuli do sportu. Dnes se takové aktivity dělí na více sportovních skupin. Lajcká veřejnost hodně oblibuje lyžování. Je to zajímavě a někdy i adrenalinový zážitek. Takový doplněk ubytování na Slovensku umožňují hory.

Běžecké lyžování je využíváno více méně staršími lidmi. Ubytujte se v Závažné Porubě abyste byli v blízkost běžeckého areálu. Naše apartmány Tania Vám poskytnou informace o schůdnosti tratí. Běžkování patří mezi méně náročné lyžování. Vhodné je pro každého.

Hlavní lyžařská střediska Liptov poblíž našeho ubytování - Slovensko

  Opalisko Závažná Poruba Slovensko  

lyžování v okolí PoludnicaVzdálenost je do 1 km od ubytování v apartmánu. Středisko je jak pro pokročilé lyžaře tak pro začátečníky. K dispozici je více vleků. Jeden je sedačková lanovka. Umělé zasněžování je samozřejmostí. Tratě se upravují každé ráno. Součástí jsou bufety, záchody, půjčovna lyžařských potřeb a jiného sportovního vybavění, lyžařská školka pro malé děti. Závažná Poruba má vybudované kilometry běžeckých tratí. Bývají upravované v případě poškození, nebo když přibude nový sníh. Je to jedno ze zimních středisek Liptova, které nabízí i takovéto terény.

detská školka detský vlekTyto fotky znázorňují lyžařskou dětskou školku. Zde je k dispozici malý vlek. Mírný terén s dětskými překážkami děti rádi absolvují. Tato školka může sloužit i jako zábavní park pro děti. Zatím co jejich rodiče mohou nerušeně lyžovat nebo snowboardovat v celém středisku. Lyžařské středisko Opalisko se řadí k významným na Liptově. Ve srovnání v celo slovenském měřítku, konkuruje těm lepším.

půjčovnaK doplňkovým službám lyžařských středisek v současnosti patří i půjčovna sněžného vybavení. Opalisko takovou má a je spojena se školou a opravou lyží, snowboardů ... Škola nabízí kvalifikovaných instruktorů s dlouholetými zkušenostmi. Za několik hodin se můžete naučit dobře lyžovat nebo snowboardovat. S dětmi je to i lehčí. Překvapí Vás když po nějakém čase budou s Vámi lyžovat na strmějších svazích. Ubytování v blízkosti tím pádem nabírá také lepší kurz.

  Jasná - Chopok Liptov Slovensko  

Jasná ChopokJde o zatím nejvěčší zimní středisko ve východní Europě. Obtížnost sjezdovek je pro všechny. Free ride lyžaři, skialpinisti si vyjdou taky na své. U rampa, pořádání golfového turnaje na posledním sněhu, sjezdy na nafukovacích člunech a kolech. I takové možnosti Slovensko nabízí. Zábava všého druhu. 15 vleků včetně nejmodernějších lanovek. V současné době je středisko propojené s druhou stranou Chopku. Můžete se vyvést na vrch moderní kabinkou a zlyžovať na Srdíčko. Tato jižní strana Chopku patří do Horehroní. Zde jsou také inovované vleky a lanovky. Terény sjezdovek jsou denně upravované. K nabídce patří večerní lyžování nebo zábavné aktivity moderované střediskem. Free ride je umožněn ve vedlejších kaňonech a dlinách. Třeba dát pozor na laviny.

  Podbreziny - Liptovský Mikuláš Slovensko  

sjezdovka PodbrezinySjezdovka je přímo ve městě Liptovský Mikuláš. Jeden vlek a sjezdovka pro ne příliš začátečníky. Umělý sníh a upravěn terén. Lyžování zde patří mezi levnější na Liptově. Sníh a terén je denně upravován. Délka sjezdovky je 700 metrů s převýšením 115 metrů. Kapacita přepravy stačí na nápor 650 osob za hodinu. Při sjezdovce je parkoviště. Součástí je lyžařský servis, opravy a půjčování výstroje. Na začátku se nachází i bufet s občerstvením. Lístky na vlek jsou bodové, co má jen málo středisek na Liptově a Slovensku. Můžete si kdykoliv odpočinout v bufetu nebo se opalovat.

  Javorovica - Liptovský Ján Slovensko  

Středisko Javorovica v Liptovském JáněToto je trochu věčší středisko Liptova. Nekolik sjezdovek různé obtížnosti. Čtyři vleky, lyžařská školka, škola, půjčovna zimních potřeb. Umělé zasněžování a úprava tratí, bufet. Středisko se nachází za vesnicí Liptovský Ján přímo u vícehvězdičkového hotelu. Liptovský Ján se pokládá za lázeňskou obec. Kvůli termální a minerální vodě je to středisko hotelů a penzionů. Na svazích různé náročnosti si zalyžují dobří i slabí lyžaři. Své místo zde má i školka, kde se děti rychle naučí základům. K dokonalosti nechybí technika zasněžování. Zánovní vleky mají větší přepravní kapacitu. Úprava ratrakem srovná povrch sjezdovek při teplém počasí. V tomto případě se sníh nahrne do velkých kup, které je třeba upravit.

  Žiarce Pavčiná Lehota Slovensko  

Středisko Žiarce za vesnicí Pavčiná LehotaVyznačuje se s více vleky a širší sjezdovkou. Zasněžování a úprava tratí. V létě je tady zajímavá atrakce, bobová dráha. Středisko je přímo za vesnicí Pavčiná Lehota. V této vesnici najdete ubytování všech druhů kromě hotelů. Tyto se však nacházejí ve vedlejší Demänovské dolině. Středisko má sjezdovky které jsou dost strmé. Děti mohou lyžovat na začátku kde je ještě mírný kopec. Hosté mohou využít večerní lyžování. Toto se stává součástí většiny lyžařských středisek, které Slovensko podporuje. Délka tratí je 1130 metrů. Z vrchu sjezdovek je pěkný výhled na Liptov. Sportovní aktivita lyžování a snowboardování se zabydluje hlavně u mladých lidí. Každopádně je to pěkné zpestření ubytování. Slovensko má vhodné terény pro takové aktivity v zimě.

  Žiar, Iľanovo, Jakubovany na Liptově Slovensko  

Žiarska dolina Liptov SlovenskoTito střediska jsou méně zmámé a mají po jedné sjezdovce. Jsou lacinější a proto oblíbené. Žiar - dolinky, Iľanovo mají zasněžování, úpravu tratí. Žiar Liptov se svou Žiarskou dolinou je známou a vyhledávanou lokalitou Slovenska pro ski alpinisty. Pokud jste zkušenější lyžaři nebo snowboardisté ​​můžete vyzkoušet tyto terény. Jde však o free ride tedy třeba být zkušený v horách mezi lavinovými svahy. Slovensko se Západními Tatrami nabízí volné terény. V Žiarské dolině je situována vysokohorská chata. Tato je výchozím bodem túr či v letním či zimním Liptově. Přes tyto vrcholky se můžete dostat na druhou Oravskou stranu - hřebeny Roháčů.

Jiné lyžařská střediska Liptov Slovensko

Vzdálenější lyžařská střediska Liptov Nízké Tatry od našeho ubytování:

 • Vislavce - Liptovská Porúbka
 • Vavrišovo
 • Čertovica
 • Malinô Brdo - Ružomberok
 • Hubová
 • Važec
 • Hybe
 • Bobrovec
 • Ski areál Akademik v Račkově dolině.
 • Jakubovany
 • Vyšné Krátke v Ľubovnianské dolině. Je vzdáleno 3 km od Ľubochne v pohoří Veľká Fatra.
 • Dolinky za obcí Žiar.
 • Ski Park Liptovská Teplička na severním úpatí Kráľovy hole.
 

© Copyright 2011 Všechny Práva Vyhrazena - www.ubytovanie-tatry.net - ubytování na Slovensku