Nacházíte v této části webové stránky: Skip Navigation LinksUbytování na Slovensku  >>  Turistické oblasti Slovensko  >>  dovolená Liptov  >>  Závažná Poruba  >>  Apartmany Tania  >>  Letní atrakce

Letní atrakce Liptov Slovensko dovolená Tatry

Okolí našeho ubytování v apartmánu Tania nabízí kvalitní oddych v letním období prostřednictvím aktivit spojených s vodou. Na Liptově je více aqua parků, vodní nádrž, koupaliště, termální minerální prameny. Na této stránce se dočtete nekolik typů na oddych u vody. K dobrému oddychu na dovolené patří blízké zajímavosti. Atrakce spojené s vodou jsou vděčné. Rádi je využívají všechny věkové kategorie lidí.

obývací pokoj apartmánů Tania na Liptově
DALŠÍ AKTIVITY

Hlavní letní atrakce Liptov

  Aqua park Tatralandia a Bešeňová   - lokalita: střední Liptov Slovensko

Termální aqua park Tatralandia - Raztoky Známá vodní atrakce je aqua park Tatralandia. Je vzdálen 10 minut autem od našeho ubytovacího zařízení. Má množství klidovích a plaveckých bazénů. Voda je termální a léčivá. Tato voda blahodárně ovlivňuje pohybové ústrojí a dýchací cesty. Součástí aqua parku je Western city - rekonstrukce městečka z období divokého západu. V létě je k dispozici každodenný program. Aqua park Bešeňová je vzdálen 20 minut autem. Má podobní vodní složení jako Tatralandie a množství relaxačních služeb. Tyto aquaparky patří mezi nejvíce navštěvované. Vhodné jsou na zimní a letní dovolenou na našem severním Slovensku.

  Liptovská Mara - vodní nádrž   - region: střední Liptov Slovensko

 Lipt. Mara plážVodní nádrž patří mezi dlouhodobě navštěvovanou vodní atrakcí. K dispozici je pláž se záchranní službou, půjčovnami, bufety, detským hracím areálem. Je vzdálena 10 minut autem. Nachází se tady autokemping kde je mólo - nástup na vihlídkovou loď. Mezi další zajímavosti této letní atrakce můžu vzpomenout jízdu na nafukovacím vaku. Tento vak je vlečen za motorovým člunem. Vodní plocha je také rájem pro rybáře. Má zátoky kde si můžete najít soukromí. Pokud nemáte člun nebo windsurfing, můžete si takové vybavení půjčit v blízkosti pláže. Tato se nachází při Liptovském Trnovci. V blízkosti je možné ubytování v autokempu, dřevěných srubech nebo penzionech. Slovensko zde nachází význam pro letní dovolenou.

  Termální koupaliště Liptovský Ján   - střední Liptov Slovensko

Termální koupalište Liptovský Jan Vedle naši vesnice Závažná Poruba se nacházejí termální vody. Naleznete je v Liptovském Jáně. Voda je vhodná na léčení pokožky. K dispozici je otevřené koupaliště anebo kryté v některém z hotelů. Vzdálenost je 15 minut autem od našeho ubytování, anebo 30 minut pěšky po polní cestě. Letní dovolená v Tatrách na Liptově Vám může pomoci k ozdravování. Liptovský Ján je lázeňská obec. Kvůli léčivé vodě je zde postaveno hodně ubytovacích zařízení. Pro naše apartmány Tania tato lokalita má význam dobrého doplňku. Vždyť letní dovolená s plaváním v léčivé vodě je plusem. Zdejší podnebí ovlivňují okolní hory Tater. Vzduch je chladnější a obohacen kyslíkem. Vhodná dovolená pro alergiky.

Typy výletů na plánování dovolené v zlém počasí:

ZOO Kontakt Liptov - levZOO Kontakt Liptov: Zajímavou atrakcí nejen pro děti je ZOO kde je umožněno dotýkat se zvířat. Žije zde více než 300 druhů zvířat a ptáků. Zážitkem je pobyt ve voliere s papoušky. Jsou přítulné a jemně zobou. Podle podmínek se dá jít i k lvům. Zážitkem hlavně pro děti je jízda na poníkovi. Zvířata se dají krmit připravenými pochoutkami. Ve vytápěném stane jsou plazi, malé opice.

Slovenské muzeum ochrany přírody a jeskyňářství Liptovský MikulášSlovenské muzeum ochrany přírody a jeskyňářství Liptovský Mikuláš: v současnosti (rok 2016) je to nejmodernější muzeum na Slovensku. Nacházejí se zde vzácné exponáty jako je kostra jeskynního lva nebo model meteoritu. Prohlídku doplňují zvuky z přírody. Komplexní přehled o jeskyních se nachází v podzemních prostorách. Nadzemní prostory slouží k výstavě s tématem vesmíru a vzniku Země, historii lyžování a turistiky v Tatrách. K zapůjčení je elektronický průvodce ve více jazycích. Můžete si odpočinout při sledování různých videí na velkoplošných obrazovkách. Na střeše se nachází rozhledna s popisem různých míst v okolí. V zahradě se můžete projít po naučné stezce. Toto muzeum se vyplatí navštívit.

skanzen PribylinaSkanzen Pribylina: mezi vděčné atrakce Slovenské oblasti Liptov patří historické zajímavosti. V nepříznivém počasí v létě určitě plánujte návštěvu lidového dědictví. Místní kulturu poznáte například ve skanzenu za vesničkou Pribylina v ústí Račkové doliny. Tento skanzen odráží život v minulém století a dříve ve vesnicích zatopených Liptovskou Marou. Nachází se zde kostel, zemianske domy i příbytky rolníků. Často zde pořádají kulturní programy, folklórní a historické události, ukázky někdejších řemesel. Súčsťou je i muzeum horské železnice a lokomotiv.

artikulárny kostol vo Svätom KrížiArtikulární kostel ve Svatém Kríži: další zajímavostí je dřevěný artikulární kostel za vesnicí Svätý Kríž. Kostel je přenesen ze zatopené oblasti Liptovskou Marou. Je svědkem protestantské architektury z dob pruského Slezska. Slovensko může být hrdé pouze na pět artikulárních kostelů které si zachovalo původní vzhled z dob náboženské reformace. Historických kostelů je na Liptově více. Dalším z nich i gotický kostel Všech svatých Ludrová - Kout.

archeologické múzeum HavránokArcheologické muzeum Havránok: zde jde o rekonstrukci Keltského území ze železné a starší doby římské. Byla to jedna z důležitých lokalit púchovské architektúty na Slovesku. Na tomto území se rozprostíralo několik řemeslnických a rolnických osad. Obyvatelé udržovali významné obchodní stiky se severořímskymi provincemi nebo keltskými oppidemi.

vlkolinecVlkolínec: navštivte vesničku s původní architekturou domků a kostela. Tato vesnice se nachází u města Ružomberok - dolní Liptov. Je chráněna pod křídly světového kulturního dědictví UNESCO. Zde Vás čeká expozice dobového způsobu života rolnických rodin. V hospodářské budově - humně se konají výstavy lidových řemeslníků a jiných umělců.

jaskyne LiptovJeskyně na Liptově: Jiným dobrým typem se jeví návštěva jeskyní. Známé jsou Demänovské jeskyně, Stanišovská jeskyně v Liptovském Jánu a Važecká jeskyně. Všechny mají své zvláštnosti. Některé prohlídky trvají do dvou hodin. Proto je třeba myslet na teplé oblečení i v horkém letním počasí. Demänovské jeskyně se využívají i na ozdravné pobyty. Na Liptově je i množství nepřístupných jeskyní které s používají na speleologické lezení.

muzeum hutnictvíMuzeum hornictví a hutnictví Maša Liptovský Hrádok: Návštěvníci si mohou prohlídnout expozice hornoliptovského hornictví. Nachází se zde sbírka minerálů, pracovních nástrojů a svítidel. Podobný ráz má i hornický dům na Vyšné Boci. Jeho obyvatelé byli horníci i rolníci. Pořádají se zde ukázky svážení sena - Bocké batohy.

hrad LikavaNavštivte hrady: Známou zříceninou hradu na dolním Liptově je hrad Likava. Nachází se za vesničkou Likavka při Ružomberku. Jde o královský strážní hrad z 13. století. Od 14. do 17. století budova překonává několik obléhání. Architektura patří pozdní gotice a renezanci. Patří mezi nejvyšší stavby tohoto druhu na Slovensku. Hrad Liptoský Hrádok je zříceninou vodního hradu na vápencové skále u řeky Belá. První písemná zmínka se zachovala z roku 1341. Objekt je spojen s zámečkem. V součastnosti je zde kromně muzeálních expozic také hotel s restaurací.

Dovolená nedaleko letních atrakcí Liptov - Slovensko

Region pod Nízkymi Tatrami, tak jako celé Slovensko, má přírodní termální prameny. Na Liptově jsou v provozu dva které jsou využívány na napájení bazénů v aqua parcích. Takových vod je nalezeno více. Tedy je možné že v budoucnu přibydou další aqua parky.

Pobyt v termálních minerálních pramenech má kromě oddychu taky léčívé účinky. Oddych spojen s ozdravováním každý rád uvítá. V okolí našeho apartmánového ubytování naleznete rehabilitační centra, aqua parky, vodní nádrž Liptovskou Maru, koupaliska.

Výhodou dobrého ubytování je blízkost atrakcí v okolí. V případě našeho apartmánu jsou na blízku vodní plochy vhodné na letní dovolenou. Slova a fráze aqua parky Liptov Slovensko podporují význam podtatranského regionu pro nabídky ubytování. Naplánujte si pobyt s návštěvou atrakcí po dnech.

 

© Copyright 2011 Všechny Práva Vyhrazena - www.ubytovanie-tatry.net - ubytování na Slovensku