Nachádzate sa tu: Apartmány Tania - Liptov.  >  Letné atrakcie

Letné atrakcie Liptov pod Tatrami

Okolie nášho ubytovania v apartmáne Tania ponúka kvalitný oddych v letnom období prostredníctvom aktivít spojených s vodou. Na Liptove je viacero aqua parkov, vodná nádrž, kúpalisko, termálne minerálne pramene. Na tejto stránke sa dočítate niekoľko typov na oddych pri vode. K dobrému ubytovaniu a oddychu na dovolenke patria blízke zaujímavosti. Atrakcie spojené s vodou sú vďačné. Radi ich využívajú všetky vekové kategórie ubytovaných hostí.

telefónny kontakt
obývacia izba apartmánov na Liptove - Tania
ĎALŠIE AKTIVITY

Hlavné letné atrakcie Liptov

  Závažná Poruba  

areál telesného pohybu Závažná Poruba Atrakcie Závažnej Poruby sa delia podľa polohy. Nižný koniec dediny sa vyznačuje športoviskami letného charakteru. Nájdete tu futbalový štadión pri ktorom je tenisový kurt, plážový volejbal, multifunkčné ihrisko a budova telocvične. Stredná dedina má múzeum - rodný dom básnika Milana Rúfusa. V areáli sa nachádza náučná včelnica s ukážkou včelína bez včiel. Sú tu osadené tabule vysvetľujúce problematiku včiel vo vzťahu k prírode. Vyšný koniec má areál telesného pohybu s bežeckými traťami, ďalším multifunkčným ihriskom a detskými preliezačkami. O niečo ďalej nájdete ohradu s lesnou zverou, strelnicu, reštauráciu a lyžiarske stredisko Opalisko s rozvinutými službami. Nájdite si ubytovanie v blízkosti. Naše apartmány sa ponúkajú.

  Aqua park Tatralandia a Bešeňová   - lokalita: stredný Liptov Tatry

Termálny aqua park Tatralandia - Raztoky Známa vodná atrakcia je aqua park Tatralandia. Je vzdialený 10 minút autom od nášho ubytovacieho zariadenia. Má množstvo kľudných a plaveckých bazénov. Voda je termálna a liečivá. Táto voda blahodarne ovplyvňuje pohybové ústrojenstvo a dýchacie cesty. Súčasťou aqua parku je Western city - rekonštrukcia mestečka z obdobia divokého západu. V lete je k dispozícii každodenný program. Aqua park Bešeňová je vzdialený 20 minút autom od nášho ubytovania. Má podobné vodné zloženie ako Tatralandia a množstvo relaxačných služieb. Tieto aqua parky patria medzi najviac navštevované. Vhodné sú na zimnú a letnú dovolenku v Tatrách.

  Liptovská Mara - vodná nádrž   - region: stredný Liptov Tatry

 Lipt. Mara plážVodná nádrž patrí medzi dlhodobo navštevované vodné atrakcie. K dispozícii je pláž so záchrannou službou, požičovňami, bufetmi, detským hracím areálom. Je vzdialená 10 minút autom od ubytovania v našich apartmánoch Tania. Nachádza sa tu autokemping kde je mólo - nástup na vyhliadkovú loď. Medzi ďalšie zaujímavosti tejto letnej atrakcie môžeme spomenúť jazdu na nafukovacom vaku. Tento vak je vlečený za motorovým člnom. Vodná plocha je tiež rajom pre rybárov. Má zátoky kde si môžete nájsť súkromie. Ak nemáte čln alebo windsurfing, môžete si také vybavenie požičať v blízkosti pláže. Táto sa nachádza pri Liptovskom Trnovci. V blízkosti je možné ubytovanie v auto kempe, drevených zruboch alebo penziónoch. Tatry tu nachádzajú význam pre letnú dovolenku.

  Termálne kúpalisko Liptovský Ján   - stredný Liptov Tatry

Termálne kúpalisko Liptovský JánVedľa našej dediny Závažná Poruba sa nachádzajú termálne vody. Nájdete ich v Liptovskom Jáne. Voda je vhodná na liečenie pokožky. K dispozícii je otvorené alebo kryté kúpalisko v niektorom z hotelov. Vzdialenosť je 15 minút autom od nášho ubytovania, alebo 30 minút pešo po poľnej ceste. Letná dovolenka v Tatrách na Liptove Vám môže zdravotne pomôcť. Liptovský Ján je kúpeľná obec. Kvôli liečivej vode je tu postavených veľa ubytovacích zariadení. Pre naše apartmány Tania táto lokalita má význam dobrého doplnku. Veď letná dovolenka s plávaním v liečivej vode je plusom. Tunajšie podnebie ovplyvňujú okolité hory Tatier. Vzduch je chladnejší a obohatený kyslíkom. Vhodná dovolenka pre alergikov.

Letné atrakcie Liptov - plánovanie výletov v zlom počasí:

ZOO Kontakt Liptov - levZOO Kontakt Liptov: Zaujímavou letnou atrakciou nielen pre deti je ZOO kde je umožnené dotýkať sa zvierat. Žije tu viac ako 300 druhov zvierat a vtákov. Zážitkom je pobyt vo voliére s papagájmi. Sú prítulné a jemne zobú. Podľa podmienok sa dá ísť aj k levom. Zážitkom hlavne pre deti je jazda na poníkovi. Zvieratá sa dajú kŕmiť pripravenými pochúťkami. Vo vykurovanom stane sú plazy, malé opice. Táto atrakcia má dobrý vplyv aj na naše ubytovanie.

Slovenské muzeum ochrany prírody a jaskyniarstva Liptovský Mikuláš Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva Liptovský Mikuláš: v súčasnosti (rok 2016) je to najmodernejšie múzeum na slovensku. Nachádzajú sa tu vzácne exponáty ako je kostra jaskynného leva alebo model meteoritu. Prehliadku dopĺňajú zvuky z prírody. Komplexný prehľad o jaskyniach sa nachádza v podzemných priestoroch. Nadzemné priestory slúžia na výstavu s témou vesmíru a vzniku Zeme, históriu lyžovania a turistiky v Tatrách. K zapožičaniu je elektronický sprievodca vo viacerých jazykoch. Môžete si oddýchnuť pri sledovaní rôznych videí na veľkoplošných obrazovkách. Na streche sa nachádza rozhľadňa s popisom rôznych miest v okolí. V záhrade sa môžete prejsť po náučnom chodníku. Toto múzeum sa oplatí navštíviť. Atrakcia je vzdialená asi 10 km od nášho ubytovania.

skanzen PribylinaSkanzen Pribylina: medzi vďačné atrakcie slovenského regiónu Liptov patria historické zaujímavosti. V nepriaznivom počasí v lete určite plánujte návštevu ľudového dedičstva. Miestnu kultúru spoznáte napríklad v skanzene za dedinkou Pribylina v ústí Račkovej doliny. Tento skanzen odráža život v minulom storočí a v dedinách pred zatopením Liptovskou Marou. Nachádza sa tu kostol, zemianske domy aj príbytky roľníkov. Často tu organizujú kultúrne programy, folklórne a historické udalosti, ukážky niekdajších remesiel. Súčasťou je aj múzeum horskej železnice a lokomotív. Atrakcia je vzdialená asi 15 minút jazdy autom od nášho ubytovania.

artikulárny kostol vo Svätom Kríži Artikulárny kostol vo Svätom Kríži: ďalšou zaujímavosťou je drevený artikulárny kostol za dedinou Svätý Kríž. Kostol je prenesený zo zatopenej oblasti pod Liptovskou Marou. Je svedkom protestantskej architektúry z čias pruského Sliezska. Slovensko môže byť hrdé iba na päť artikulárnych kostolov ktoré si zachovalo pôvodný vzhľad z čias náboženskej reformácie. Historických kostolov je na Liptove viac. Ďalším z nich aj gotický kostol Všetkých svätých Ludrová - Kút. Naše ubytovanie je vzdialenejšie od tejto atrakcie.

archeologické múzeum HavránokArcheologické múzeum Havránok: tu ide o rekonštrukciu Keltského územie zo železnej a staršej doby rímskej. Bola to jedna z dôležitých lokalít púchovskej architektúry na Slovensku. Na tomto území sa rozprestieralo niekoľko remeselníckych a roľníckych osád. Obyvatelia udržiavali významné obchodné styky na severorímskymi provinciami a keltskými oppidami na západe. Naše ubytovanie je vzdialené 10 min. autom.

vlkolinecVlkolínec: navštívte dedinku s pôvodnou architektúrou domčekov a kostola. Táto dedina sa nachádza pri meste Ružomberok - dolný Liptov. Je chránená pod krídlami svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Tu Vás čaká expozícia dobového spôsobu života roľníckych rodín. V hospodárskej budove - humne sa konajú výstavy ľudových remeselníkov a iných umelcov. Naše ubytovanie je vzdialené 30 km.

jaskyne LiptovJaskyne na Liptove: Iným dobrým typom sa javí návšteva jaskýň. Známe sú Demänovské jaskyne, Stanišovská jaskyňa v Liptovskom Jáne a Važecká jaskyňa. Všetky majú svoje zvláštnosti. Niektoré prehliadky trvajú do dvoch hodín. Preto je treba myslieť na teplé oblečenie aj v horúcom letnom počasí. Demänovské jaskyne sa využívajú aj na liečebné pobyty. Na Liptove je aj množstvo neprístupných jaskýň ktoré s používajú na speleologické lezenie. Naše ubytovanie je vzdialené 15 - 30 km.

muzeum hutníctvaMúzeum baníctva a hutníctva Maša Liptovský Hrádok: Návštevníci si môžu prehliadnuť expozície hornoliptovského baníctva. Nachádza sa tu zbierka minerálov, pracovných nástrojov a svietidiel. Podobný ráz má aj banícky dom na Vyšnej Boci. Jeho obyvatelia boli baníci aj roľníci. Usporadúvajú sa tu ukážky zvážania sena - Bocké batohy. Naše ubytovanie je vzdialené okolo 30 kilometrov.

hrad Likava Navštívte hrady: Známou zrúcaninou hradu na dolnom Liptove je hrad Likava . Nachádza sa za dedinkou Likavka pri Ružomberku. Ide o kráľovský strážny hrad z 13. storočia. Od 14. do 17. storočia budova prekonáva niekoľko obliehaní. Architektúra patrí k neskorej gotike a renesancii. Patrí medzi najvyššie stavby tohto druhu na slovensku. Hrad Liptovský Hrádok je zrúcaninou vodného hradu na vápencovej skale pri rieke Belá. Prvá písomná zmienka sa zachovala z roku 1341. Objekt je spojený s kaštieľom. V súčastnosti je tu okrem muzeálnych expozícií aj hotel s reštauráciou. Naše ubytovanie je vzdialené okolo 15 až 30 km.

Dovolenka neďaleko letných atrakcií Liptov - Tatry

Región pod Nízkymi Tatrami má prírodné termálne pramene. Na Liptove sú v prevádzke dva ktoré sú využívané na napájanie bazénov v aqua parkoch. Takýchto vôd je nájdených viac. Teda je možné že v budúcnosti pribudnú ďalšie aqua parky. Sú významným prvkom pre ubytovanie na Liptove.

Pobyt v termálnych minerálnych prameňoch má okrem oddychu tiež liečivé účinky. Oddych spojený s ozdravením každý rád uvíta. V okolí nášho ubytovania v apartmánoch Tania nájdete rehabilitačné centrá, aqua parky, vodnú nádrž Liptovskú Maru, kúpaliská.

Výhodou dobrého ubytovania je blízkosť atrakcií v okolí. V prípade našich apartmánov sú na blízku vodné plochy vhodné na letnú dovolenku. Slová a frázy aqua parky Liptov podporujú význam podtatranského regiónu pre ponuky ubytovania. Naplánujte si pobyt s návštevou atrakcií podľa dní a počasia.

 

Mohli by vás zaujímať nasledovné informácie:
Mapa Stránky   |   RDF zdroje webu   |   novinky webu - novinky webu   |   Nízke Tatry   |   Tatranské penzióny   |   Hotely v Tatrách   |   Rekreácia v obciach Tatier   |   Dovolenka v obciach Liptov   |   Zásady ochrany - GDPR

© Copyright 2011 Všetky Práva Vyhradené - www.ubytovanie-tatry.net