Nacházíte v této části webové stránky: Skip Navigation LinksUbytování na Slovensku  >>  Turistické oblasti Slovensko  >>  dovolená Liptov  >>  Závažná Poruba  >>  Apartmany Tania  >>  Letní atrakce  >>  Netradiční turistika Liptov

Adrenalinová dovolená Tatry Slovensko - zážitky na Liptově nedaleko ubytování

Mezi skutečně adrenalínové zážitky můžeme zařadit horolezectví v okolních Tatrách. Speleoservis v neznámých jeskyních je vhodný pro dobrodruhy kteří rádi bádají. Rafting se někdy může hodit i pro rodiny. Paragliding můžeme považovat za stejně nebezpečnou činnost jako horo po případě skalo lezectví. Mezi více zábavní a méně adranalínové může patřit jízda na kajaku, hydrospeed a další sportovní činnosti spomenuty níže na této straně.

apartmán na Liptově - slovensko
DALŠÍ NAVIGACE

Adrenalinová dovolená Tatry Slovensko v představě našeho ubytování na Liptově.

Apartmán je situován na Slovensku v oblasti, kde naleznete agentury nabízející služby výučby netradičních a adrenalinových sportovních činností. Dají se dobře využít pro doplněk adrenalinové dovolené. Hory mají skalní masívy. V okolí našeho ubytování v apartmánu Tania se nacházejí skalní stěny různé velikosti. Známá je lokalita Machnaté. Lezecká stěna je vhodná jak pro náročné skalolezce tak pro začátečníky. Využívá se na výučbu lezení.

Více možností horolezectví nabízejí Vysoké Tatry. Od ubytování jsou vzdáleny v průměru 60 km. Pro milovníky adrenalínových sportů jsou na Liptově možnosti paraglidingu, splavování řek, speleologii v jeskyních. To jsou přírodní atrakce hor severního Slovenska.

  Horolezectví v Tatrách - Slovensko  

horolezec v skalní steněK dispozici jsou programy výučby anebo vsokohorské túry. Tito jsou vedeny skušenými instruktory. Některé túry můžou být i více denní. Tatry mají vinikající podmínky na takovou turistiku jak v létě tak v zimě. Na výučbu lezení se využívá ne tak daleká lokalita Machnaté. Hory mají specifické povětrnostní podmínky. K tomu je třeba přizpůsobit i oblečení. V současnosti se můžeme vybavit oblečením které má několik vyhody. Tyto spočívají v tom, že je lehké a při tom teplé. Je třeba mít na mysli odpařování potu, aby oblečení nezvlhlo. Netřeba proto na túrách zapomínat vhodně se vybavit výstrojí. Nikdy nevíme zda se nám na túře něco nestane a budem odkázáni na pomoc která může přijít po dlouhém čase. Tatry nabízejí terény na výběr. Je dobré se v tomto poradit, abyste si vybrali vhodnou náročnost. Počasí je rychle proměnlivé a tmu se přizpůsobuje i terén.

  Rafting   Liptov Slovesnko

splavování řeky VáhOblíbená atrakce pro dobré plavce. Jde o splavování zejména řeky Belá. Tato řeka je dost dravá s peřejemi. Horní tok Váhu je taky vhodná alternativa klidnějšího splavu. Raftový člun pojme více lidí a tím je stabilnější. Dvoumístní čluny jsou vhodné spíše pro skušené raftaře. Při této zálibě je také nutné dobře odhadnout své síly. Tím že je posádka člunu vícečlenná nemusí znamenat lehký splav. Řeka Váh na Liptově je v současnosti těžší splavitelná. Řeku předělují přehrady elektráren. Sjíždět se dá po první elektrárnu bez přerušení. Po proudu je několik menších peřejí. Tento splav není až tak náročný. Záleží na průtoku řeky. Tento se mění v závislosti na množství vodních srážek. Taková adrenalinová dovolená na Liptově je vhodná i pro rodiny s dětmi. Všichni však musí být plavci.

  Paragliding   Liptov Slovensko

Jde o létání na padáku z věčšího kopce. Pro létání v horších podmínkách je potřebné mít hodně skušeností. Výučba probíhá na kopci s mírním svahem pod dohledem instruktora. Moderní paragliding využívá techniku závěsného motoru. Vzlétnout je možné i z roviny. Takové seskoky je také třeba postupně trénovat. Je to tedy vhodná záliba pro dobrodružné povahy. Seskoky na padáku se dají realizovat i v tandemu se zkušeným parašutistou. Na tandemové skákání není potřebný dlouhý výcvik.

  Speleoservis   Liptov Slovensko

Speleoservis je vhodní doplněk zážitků na dovolené i pro starší lidi. Předpoklad je dobrá fyzická kondice. Jde o bádání v hůře přístupných jeskyních Tater. Vstup je odporučen s instruktorem. Pomocí agentur poblíž našeho ubytování si můžete naplánovat takovou podzemní túru. Jeskyně mohou být i ošidné. V některých se vyskytuje voda, která vystupuje z podzemí. Hladina vody se může zvýšit. Je třeba do těchto jeskyní vstupovat s instruktory. Tito mají zkušenosti s přírodními podmínkami území.

Zábavné netradiční atrakce Liptov

  Jízda na kajaku  

Pro ty kteří mají rádi sólo splavování řek. Výhodou tohoto plavidla je jeho lehká obratnost. Je méně stabilní vhodí pro skušené na dravějších řekách. Zkušenostmi se člověk učí a po čase si můžete takovou zábavu dopřát. Řeky hor mají různou náročnost. Člověk by se divil jaké strmé splavy se dají na kajaku absolvovat. Jde o dost velkou náročnost a s tím se zvyšuje i nebezpečí.

  Lukostřelba, Paintball, Let balónem  

Dobré odreagování od každodenných starostí je soustředení na zábavní hru. Nejstarší bojové skušenosti určitě patří lukostřelbě. Tuto si můžete vyskoušet na střelnici s terčem anebo replikou divoké zvěře. Paintball pojednává podobní aktivitu. Používají se vzduchové zbraně s náplní fareb. Je potřebné mít bríle anebo štít. Let balónem může být velice lákavý. Jde o atrakci provozovanou v každém ročním období, ale za příznivého počasí. Je to vhodná zábava pro adrenalinovou dovolenou.

  Hydrospeed  

hydrospeedZábavní splav krátkého úseku řeky. Jde o nafukovací plavidlo pro jednoho. Ovládáné je změnou těžiska těla adepta. Moderní metoda zábavy na vodě pro plavce. K trati patří i peřeje. Zvyšují náročnost i umocnění zážitku. Takové splavy vznikly z někdejšího řádění dětí na duších z kol aut.

 

© Copyright 2011 Všechny Práva Vyhrazena - www.ubytovanie-tatry.net - ubytování na Slovensku