Nachádzate sa tu: Apartmány Tania - Liptov.  >  Letné atrakcie  >  Netradičná turistika Liptov

Ubytovanie na Liptove adrenalínová dovolenka Tatry - zážitky

Medzi skutočne adrenalínové zážitky na dovolenke môžeme zaradiť horolezectvo v okolitých Tatrách. Speleoservis v neznámych jaskyniach je vhodný pre dobrodruhov ktorí radi bádajú. Rafting sa niekedy môže hodiť aj pre rodiny. Ubytovanie je tým spestrené zábavnou činnosťou. Paragliding môžeme považovať za rovnako nebezpečnú činnosť ako horolezectvo po prípade skalolezectvo. Medzi viac zábavné a menej adrenalínové môže patriť jazda na kajaku, koni, hydrospeed a ďalšie športové aktivity spomenuté nižšie na tejto strane.

telefónny kontakt
obývacia izba apartmánov na Liptove - Tania
ĎALŠIE AKTIVITY

Adrenalínová dovolenka Tatry v predstave nášho ubytovania na Liptove.

Apartmán je situovaný v slovenskej v oblasti, kde nájdete agentúry ponúkajúce služby výučby netradičných a adrenalínových športových aktivít. Dajú sa dobre využiť pre doplnok adrenalínovej dovolenky. Hory majú skalné masívy. V okolí nášho ubytovania v apartmáne Tania sa nachádzajú skalné steny rôznej veľkosti. Známa je lokalita Machnaté. Lezecká stena je vhodná ako pre náročných skalolezcov tak pre začiatočníkov. Využíva sa na výučbu lezenia.

Viac možností horolezectva ponúkajú Vysoké Tatry. Od ubytovania sú vzdialené v priemere 60 km. Pre milovníkov adrenalínových športov sú na Liptove možnosti paraglidingu, splavovania riek, speleológiu v jaskyniach. To sú prírodné atrakcie hôr na Liptove.

  Horolezectvo v Tatrách  

horolezec v skalnej steneK dispozícii sú programy výučby alebo vysokohorské túry. Tieto sú vedené skúsenými inštruktormi. Niektoré túry môžu byť aj viac denné. Tatry majú vynikajúce podmienky na takúto turistiku ako v lete tak v zime. Na výučbu lezenia sa využíva nie tak ďaleká lokalita Machnaté. Hory majú špecifické poveternostné podmienky. K tomu je potrebné prispôsobiť aj oblečenie. V súčasnosti sa môžeme vybaviť oblečením ktoré má niekoľko výhod. Tieto spočívajú v tom, že je ľahké a pri tom teplé. Je potrebné mať na mysli odparovanie potu, aby oblečenie nezvlhlo. Netreba preto na túrach zabúdať vhodne sa vybaviť výstrojom. Nikdy nevieme či sa nám na túre niečo nestane a budem odkázaní na pomoc ktorá môže prísť po dlhom čase. Tatry ponúkajú terény na výber. Je dobré sa v tomto poradiť, aby ste si vybrali vhodnú náročnosť. Počasie je rýchlo premenlivé a tmu sa prispôsobuje aj terén. Pre ubytovaných hostí odporúčame sa pripraviť na výkyvy počasia.

  Rafting   Liptov Tatry

splavovanie rieky VáhObľúbená atrakcia pre dobrých plavcov. Ide o splavovanie najmä rieky Belá. Táto rieka je dosť dravá -má pereje. Horný tok Váhu je tiež vhodná alternatíva kľudnejšieho splavu. Raftovací čln pojme viac ľudí a tým je stabilnejší. Dvojciferné člny sú vhodné skôr pre skúsený raftárov. Pri tejto záľube je tiež nutné dobre odhadnúť svoje sily. Tým že je posádka člna viacčlenná nemusí to znamenať ľahký splav. Rieka Váh na Liptove je v súčasnosti ťažšie splavitelná. Rieku predeľujú priehrady elektrární. Zjazdiť sa dá po prvú elektráreň bez prerušenia. Po prúde je niekoľko menších perejí. Tento splav nie je až tak náročný. Záleží na prietoku rieky. Tento sa mení v závislosti na množstve vodných zrážok. Takáto adrenalínová dovolenka na Liptove je vhodná aj pre rodiny s deťmi. Všetci však musia byť plavci.

  Paragliding   Liptov

Ide o lietanie na padáku z väčšieho kopca. Pre lietanie v horších podmienkach je potrebné mať veľa skúsenosti. Výučby prebiehajú na kopci s miernym svahom pod dohľadom inštruktora. Moderný paragliding využíva techniku závesného motora. Vzlietnuť je možné aj z roviny. Takéto zoskoky je tiež potrebné postupne trénovať. Je to teda vhodná záľuba pre dovolenkárov s dobrodružnou povahou. Zoskoky na padáku sa dajú realizovať aj v tandeme so skúseným parašutistom. Na tandemové skákanie nie je potrebný dlhý výcvik.

  Speleoservis   Liptov Tatry

Speleoservis je vhodný doplnok zážitkov na dovolenke aj pre starších ľudí. Predpoklad je dobrá fyzická kondícia. Ide o bádanie v horšie prístupných jaskyniach Tatier. Vstup je odporúčaný s inštruktorom. Pomocou agentúr v blízkosti nášho ubytovania si môžete naplánovať takúto podzemnú túru. Jaskyne môžu byť aj zradné. V niektorých sa vyskytuje voda, ktorá vystupuje z podzemia. Hladina vody sa môže zvýšiť. Je potrebné do týchto jaskýň vstupovať s inštruktormi. Títo majú skúsenosti s prírodnými podmienkami územia.

Zábavné netradičné atrakcie naďaleko nášho ubytovania Liptov

  Jazda na kajaku  

Pre tých ktorí majú radi sólo splavovanie riek. Výhodou tohto plavidla je jeho ľahká obratnosť. Je menej stabilný vhodný pre skúsených na dravších riekach. Skúsenosťami sa človek učí a po čase si môžete takú zábavu dopriať. Rieky hôr majú rôznu náročnosť. Človek by sa divil aké strmé splavy sa dajú na kajaku absolvovať. Ide o dosť veľkú náročnosť a s tým sa zvyšuje aj nebezpečenstvo.

  Lukostreľba, Paintball, Let balónom  

Dobré odreagovanie od každodenných starostí je sústredenie sa na zábavné hry. K najstarším bojovým skúsenostiam určite patrí lukostreľba. Túto si môžete vyskúšať na strelnici s terčom alebo replikou divokej zveri. Paintball pojednáva podobnú aktivitu. Používajú sa vzduchové zbrane s náplňou farieb. Je potrebné mať okuliare alebo štít. Let balónom môže byť veľmi lákavý. Ide o atrakciu prevádzkovanú v každom ročnom období, ale za priaznivého počasia. Je to vhodná zábava pre adrenalínovú dovolenku.

  Hydrospeed  

hydrospeedZábavný splav krátkeho úseku rieky. Ide o nafukovacie plavidlo pre jedného. Ovládanie je zmenou ťažiska tela adepta. Moderná metóda zábavy na vode pre plavcov. K trati patria aj pereje. Zvyšujú náročnosť aj umocnenie zážitku. Takéto splavy vznikli z niekdajšieho vyvádzania detí na dušiach z kolies áut. Ubytujte sa u nás. Výhoda je blízka športová agentúra.

 

Mohli by vás zaujímať nasledovné informácie:
Mapa Stránky   |   RDF zdroje webu   |   novinky webu - novinky webu   |   Nízke Tatry   |   Tatranské penzióny   |   Hotely v Tatrách   |   Rekreácia v obciach Tatier   |   Dovolenka v obciach Liptov   |   Zásady ochrany - GDPR

© Copyright 2011 Všetky Práva Vyhradené - www.ubytovanie-tatry.net