Nachádzate sa tu: Apartmány Tania - Liptov.  >  Letné atrakcie  >  Turistické možnosti v okolí

Turistika Tatry cykloturistika Liptov - popri ubytovaní v Tatrách

Za dedinou Závažná Poruba je Poludnica - vrch vysoký 1548,7 m.n.m. s výborným výhľadom na okolie. Je z neho dobrý výhľad na okolitý Liptov. Ubytovanie v našich apartmánoch je situované práve pod týmto vrchom. Môže to byť vstupná brána na túry v Nízkych Tatrách. Cykoloturistika je možná po poľných cestách medzi dedinami alebo v horských dolinách. Dovolenka v Tatrách môže tu otvoriť zaujímavé možnosti.

telefónny kontakt
obývacia izba apartmánov na Liptove - Tania
ĎALŠIE AKTIVITY

Turistika Tatry - typy na zaujímavú turistiku v okolí nášho ubytovania

Apartmány Tania na Liptove majú vhodnú polohu na realizáciu túr do okolia a tiež hlbšie do Nízkych Tatier. Dedina Závažná Poruba sa radí medzi podhorské. Vrch Poludnica s výborným výhľadom na celú Liptovskú kotlinu je za dedinou. Výstup je značne náročný kvôli strmému svahu. Turistický chodník vedie cez les a neposkytuje dobrý výhľad. Na vrchole je skala na ktorú je potrebné vyliezť pomocou reťazí. Jestvuje aj bočný chodník okolo skaly kde nie je potreté liezť. Na vrchole všetka snaha sa zúročí skvelým výhľadom na celú Liptovskú kotlinu. Západné Tatry sú smerom na sever. Vysoké Tatry sú na východ. Nízke Tatry sú na všetky svetové strany okrem severu. Spestrite si ubytovanie výstupom na Poludnicu.

  Poludnica   - Závažná Poruba  

pohľad z vystupu na vrch PoludnicuPoludnica je najbližší vrch od nášho ubytovania a za dedinou Závažná Poruba. Túra je náročná a výstup zaberie okolo 2,5 hod. Stojí to za to kvôli výhľadu na Liptovskú kotlinu. Jeseň je vhodný čas na túry pre menšiu oblačnosť. Táto túra sa dá realizovať viacerými spôsobmi. Jedna možnosť je postupovať priamo od nášho apartmánu. Terén je strmý a preto náročný. Značná časť sa ide po zjazdovke alebo pod lyžiarskym vlekom kde je dobrý výhľad na Liptovskú kotlinu. Neskôr sa ide po hrebeni kde je už cesta zarastená kosodrevinou. Tu je prechod sťažený. Na koniec sa vystupuje pomocou reťazí na skalu, ktorá je vrcholom.

Iná možnosť výstupu je udržiavaným chodníkom po úbočí hory. Tu sa väčšia časť trasy ide cez les. Turisti majú v tom výhodu tieňa. Stráca sa výhľad na okolie, čo je škoda. Neskôr, asi v druhej tretine výstupe chodník vedie pozdĺž jaskyne. Je hlboká asi 30 metrov. Cez druhú svetovú vojnu poskytla útočisko občanom židovského vierovyznania. Chodníkom ďalej vystúpite až na vrchol. Táto túra je trochu menej náročná. Na Poludnicu sa dá vystúpiť aj z vedľajších dedín Iľanovo alebo Liptovský Ján.

  Krakova Hoľa   - Liptov  

Vrchol je vo výške 1 752 m.n.m. Je to túra rôznej náročnosti podľa zvolenej trasy. Táto môže byť hrebeňom z Chopku alebo náročnejšia. Vrch patrí do Ďumbierskych Nízkych Tatier. Hrebeň rozdeľuje Demänovskú a Jánsku dolinu. Je to oblasť s mnohými jaskynnými systémami. Značná časť je už zmapovaná speleológiou. Východiskový bod: Demänovská jaskyňa Slobody, ústie doliny Vyvieranie, Iľanovské sedlo, sedlo Machnaté, Krakova hoľa, sedlo nad Prednými, Sedlo pod Kúpeľom, Kúpele, Poludnica, Iľanovo. Spolu 7 1/2 hod. Táto túra sa dá realizovať aj z našeho ubytovania. Je však o mnoho dlhšia.

  Ďumbier   - Tatry  

Je to náročná túra. Vrchol je vysoký 2 043 m.n.m. Je to najvyšší vrch Nízkych Tatier. V severných stenách žijú kamzíky a svište. V minulosti sa ťažili nerastné suroviny. Cez druhú svetovú vojnu sa odohrávali boje medzi partizánmi a Nemcami. Pod vrcholom je chata M. R. Štefánika. Z vrchu je výhľad na stredné a severné Slovensko. Východiskový bod: Demänovská Dolina - Luková, Chopok, Chata generála M. R. Štefánika, Trangoška. Spolu 6 1/2 hod. Naše ubytovanie je k východiskovému bodu vzdialené 15 km.

  Baranec   - Západné Tatry  

Túra pre náročných turistov. Vrchol je vysoký 2 185 m.n.m. Nachádza sa v Západných Tatrách. Je tretím najvyšším vrchom po Bystrej a Jakubinej. Severná strana je tvorená žľabmi s tvorbou lavín. Južná časť je pokrytá kosodrevinou. Je možné tu stretnúť kamzíky a svište. Z vrchu je možné zostúpiť na Žiarsku chatu, alebo na Zverovku alebo do Jamnickej doliny. Čaká na Vás veľké prevýšenie. Východiskový bod: Žiarska dolina - stará zastávka autobusu, Baranec, Smrek, Žiarske sedlo, Žiarska chata, Žiarska Dolina. Spolu 7 1/4 hod. Naše ubytovanie je k východiskovému bodu vzdialené okolo 15 km.

  Jaskyne   - Liptov  

Demänovská Jaskyňa Slobody Medzi turistické pochody môžeme zaradiť tiež návštevu jaskýň. Najbližšie od ubytovania sú Demänovská ľadová jaskyňa a Demänovská jaskyňa Slobody. Náročný pochod ale s nádhernými útvarmi vápencov a minerálov. V Liptovskom Jáne je Sprístupnená Stanišovská jaskyňa s ťažším prístupom - niečo ako speleo pochod. Ďalšia jaskýň je Važecká jaskyňa a Belianska jaskyňa v Belianskych Tatrách. Táto je dosť vzdialená od ubytovacieho zariadenia Apartmány Tania.Cykloturistika Liptov Tatry

Cyklotrasy vedú hlavne po značených trasách. Naše ubytovanie odporúča ich používať. V okolí sa nachádzajú tiež náučné chodníky pre peších a cyklistov. Tatry sa týmto radia k horským destináciám športovej dovolenky.

  Cyklotúry v okolí ubytovania v apartmánoch Tania  

cykloturistické značenie za Závažnou PorubouČím ďalej tým viac sa využívajú elektrobicykle. Majú výhodu v pomocnom pohone v hornatom prostredí. V súčastnosti je vybudovaných viac ako 1000 cyklotrás v okolí nášho ubytovania. K používaniu bicykla je potrebné občas nabiť batériu. Na to slúžia aj nabíjacie stanice. Sú vybavené nástrojmi na opravu a kompresorom. Môžete pripojiť vlastnú nabíjačku. Takýchto je 13 ale počet stúpa.

Okolie nášho ubytovania disponuje náročnými a menej náročnými trasami. Medzi nenáročné cyklotúry patria cezpolné cesty. Odporúčajú sa používať značené trasy. Závažná Poruba má k dispozícii kilometre bežeckých trás ktoré sa v lete dajú využiť na cykloturistiku s horskými bicyklami.

  Cyklotúra okolo vodnej nádrže Liptovská Mara Tatry  

Táto trasa je vhodná pre cestné bicykle. Nenáročná túra ale v cestnej premávke. Má okolo 40 km. Z Lipt. Mikuláša idete smerom na Liptovskú Sielnicu a potom na Bešeňovú. Túru je možné skrátiť cez dedinu Vlachy.

  Cyklotúra do Kvačianskej doliny - Západné Tatry  

Dĺžka je okolo 6 km. Východiskový bod je v dedine Kvačany. Postupujte po červenej značke na začiatok Kačianskej doliny a potom na hladkú skalu, potom do kaňonu Kvačianskej Tiesňavy, smer na Huty, pred dreveným mostom cez potok Kvačianka odbočte v ľavo kde sa dostanete k mlynom. Vychutnajte si naše ubytovanie v blízkosti cyklistických chodníkov.

 

Mohli by vás zaujímať nasledovné informácie:
Mapa Stránky   |   RDF zdroje webu   |   novinky webu - novinky webu   |   Nízke Tatry   |   Tatranské penzióny   |   Hotely v Tatrách   |   Rekreácia v obciach Tatier   |   Dovolenka v obciach Liptov   |   Zásady ochrany - GDPR

© Copyright 2011 Všetky Práva Vyhradené - www.ubytovanie-tatry.net