Nacházíte v této části webové stránky: Skip Navigation LinksUbytování na Slovensku  >>  Turistické oblasti Slovensko  >>  dovolená Liptov  >>  Závažná Poruba  >>  Apartmany Tania  >>  Letní atrakce  >>  Turistické možnosti v okolí

Turistika Tatry cykloturistika Liptov dovolená Slovensko

Za vesnicí Závažná Poruba je Poludnica - vrch vysoký 1548,7 m.n.m. s výborním výhledem na okolí. Je z ní dobrý výhled na okolní Liptov. Ubytování v našich apartmánech je situováno právě pod tímto vrchem. Může to být vstupní brána na túry v Nízkých Tatrách. Cykoloturistika je možná po polních silnicích mezi vesnicemi anebo v horských dolinách. Dovolená Slovensko může zde otevžít zajímavé možnosti.

ubytování na Slovensku
DALŠÍ NAVIGACE

Turistika Tatry Slovensko - typy na zajímavou turistiku v okolí našeho ubytování

Apartmány Tania na Liptově mají vhodnou polohu na realizaci túr po okolí a taky hlouběji do Nízkých Tater. Vesnice Závažná Poruba, Slovensko se řadí mezi podhořské. Vrch Poludnica s výborním výhledem na celou Liptovskou kotlinu je za vesnicí. Výstup je značně náročný kůli příkrému svahu. Turistická stezka vede přez les a neposkytuje dobrý výhled. Na vrcholu je skála na kterou je potřebné vylézt pomocí řetězů. Jestvuje i boční stezka kolem skály kde není potřené lézt. Na vrcholu veškerá snaha se zúročí skvělým výhledem na celou Liptovskou kotlinu. Západní Tatry jsou směrem na sever. Vysoké Tatry jsou na východ. Nízké Tatry jsou na všechny světové strany kromně severu.

  Poludnica   - Liptov Slovensko

pohled z vystupu na PoludniciPoludnica je nejbližší vrch od našeho ubytování a za vesnicí Závažná Poruba. Túra je nároční a výstup zabere kolem 2,5 hod. Stojí to za to kůli výhledu na Liptovskou kotlinu. Podzim je vhodní čas na túry pro menší oblačnost. Tato túra se dá realizovat více způsoby. Jedna možnost je postupovat přímo od našeho apartmánu. Terén je strmý a proto náročný. Značná část se jde po sjezdovce nebo pod lyžařským vlekem kde je dobrý výhled na Liptovskou kotlinu. Později se jde po hřebeni kde je již cesta zarostlá kosodřevinou. Zde je přechod ztížený. Na konec se vystupuje pomocí řetězů na skálu, která je vrcholem.

Jiná možnost výstupu je udržovaným chodníkem po úbočí hory. Tady se větší část trasy jde přes les. Ztrácí se výhled na okolí, což je škoda. Později, asi ve druhé třetině výstupu stezka vede podél jeskyni. Je hluboká asi 30 metrů. Přes druhou světovou válku poskytla útočiště občanům židovské víry vyznání. Chodníkem dále vystoupíte až na vrchol. Tato túra je trochu méně náročná. Na Poludnicu se dá vystoupit i z vedlejších vesnic Iľanovo anebo Liptovský Ján.

  Krakova Hoľa   - Liptov Slovensko

Vrchol má ve výšce 1 752 m.n.m. Je to túra různé náročnosti podle zvolené trasy. Tato může být hřeběnem z Chopku anebo náročnější. Vrch patří do Ďumbierskych Nízkých Tater. Hřeben rozděluje Demänovskou a Jánskou dolinu. Je to oblast s mnoha jeskynními systémy. Značná část je již zmapována speleologii. Výchozí bod: Demänovská jeskyne Slobody, ústí doliny Vyvieranie, Iľanovské sedlo, sedlo Machnaté, Krakova hoľa,sedlo nad Prednými, Sedlo pod Kúpeľom, Kúpeľ, Poludnica, Ilanovo. Spolu 7 1/2 hod.

  Ďumbier   - Liptov Slovensko

Je to nároční túra. Vrchol je vysoký 2 043 m.n.m. Je to nejvyšší vrch Nízkých Tater. V severních stěnách žijí kamzíci a svišti. V minulosti se těžily nerostné suroviny. Přes druhou světovou válku se odehrávaly boje mezi partyzány a Němci. Pod vrcholem je chata M. R. Štefánika. Z vrchu je výhled na střední a severní Slovensko. Výchozí bod: Demänovská Dolina - Luková, Chopok, Chata generála M. R. Štefánika, Trangoška. Spolu 6 1/2 hod.

  Baranec   - Liptov Slovensko

Túra pro náročné turisty. Vrchol je vysoký 2 185 m.n.m. Nachází se v Západních Tatrách. Je třetím nejvyšším vrchem po Bystré a Jakubiné. Severní strana je tvořena žlaby s tvorbou lavin. Jižní část je pokryta kosodřevinou. Je možné zde setkat kamzíki a svišti. Z vrchu je možné sestoupit na Žiarskou chatu, nebo na Zverovku nebo do Jamnické doliny. Čeká na Vás velké převýšení. Výchozí bod: Žiarska Dolina - Stará zastávka autobusu, Baranec, Smrek, Žiarske sedlo, rázcestí v Malých Závratech, Žiarska chata, Žiarska Dolina. Spolu 7 1/4 hod.

  Jeskyně   - Liptov Slovensko

Demänovská Jeskyně SlobodyMezi turistiké pochody můžeme zařadit taky návštěvu jeskyň. Nejbližší od ubytování jsou Demänovská ledová jeskyně a Demänovská jeskyně slobody. Nároční pochod ale s nádherními útvary vápenců a minerálů. V Liptovském Jáně je spřístupněna Stanišovská jeskyně s težším přístupem - neco jako speleo pochod. Další jeskyní je Važecká jeskyně a Belianska jeskyně v Belianskych Tatrách. Tato je dosti vzdálena od ubytovacího zařízení Apartmany Tania.Cykloturistika Liptov Slovensko

Cyklotrasy vedou do dolín a přez polní stezky. Je možné využít lesních svážnic budovaných pro zvážení dřeva. V okolí se nacházejí taky náuční stezky pro pěší a cyklisty. Slovensko se timto řadí k horským destinacím sportovní dovolené.

  Cyklotúry v okolí ubytování v apartmánech Tania  

Okolí disponuje náročními a méně náročními trasy. Mezi nenároční cyklotúry patří projížďka po přezpolních silnicích. Taky je možné navštívit doliny za vesnicemi. Závažná Poruba má k dispozici kilometry běžeckých trás které se v létě dají využít na cykloturistiku s horskými koly.

  Cyklotúra kolem vodní nádrže Liptovská Mara Slovensko  

Tato trasa je vhodná pro silniční kola. Nenáročná túra ale v silničním provozu. Má kolem 40 km. Z Mikuláše jdete směrem na Liptovskou Sielnici a pak na Bešeňovou. Túru je možné skrátit přes vesnici Vlachy.

  Cyklotúra do Kvačianské doliny Slovensko  

Délka je kolem 6 km. Výchozi bod je ve vesnici Kvačany. Postupujte po červené značce na začátek Kačianské doliny a pak na Hladkú skalu, pak do kaňonu Kvačianské Tiesňavy, směr na Huty, před dřevěným mostem přez potok Kvačianka odbočte v levo kde sa dostanete k mlynům.

 

© Copyright 2011 Všechny Práva Vyhrazena - www.ubytovanie-tatry.net - ubytování na Slovensku