Nacházíte v této části webové stránky: Skip Navigation LinksUbytování na Slovensku  >>  Turistické oblasti Slovensko  >>  dovolená Liptov  >>  Závažná Poruba

Historie a popis vesnice Závažná Poruba Slovensko

Vesnice se nachází na úpatí severních svahů Nízkých Tater. Historie je známá především řemlselnictvím obývatelů, zejména zednictvím. První písomní zmínka se datuje od roku 1263. Vesnice uzce sousedí s Nízkými Tatrami. V centru můžete vzhlédnout evangelistický kostel anebo katolickou kapli v gotickém slohu. Množství sportovních a pohybových aktivit dovolují provádět multifunkční, futbalové, beach volejbalové hřiště anebo telocvična a tenisový kurt. Slovensko má zde vesnici se sportovním zaměřením. Jde ruka v ruce s turistickým ruchem. U vstupů do vesnice jsou osazeny tabule s turistickými informacemi a mapou atrakcí.

Příjemné chvilky můžete strávit v restauraci penzionu Zivka. Lyžařské středisko Opalisko nabízí taky doplňkové služby bufetů. Nachází se zde lyžařská škola a školka, půjčovna sportovního vybavění. Závažná Poruba byla kandidátem na zimní Olympijské hry v roce 2002. Za timto účelem zde mněla být vybudována bobová dráha a sjezdovka pro akrobatické lyžování. Vzdálenejší okolí je známé s jeskyněmi a aqua parky. Mezi kulturní dominanty Závažné Poruby patří literární muzeum v rodičovském domě básníka Milana Rúfusa. Zde si můžete prohlídnout mistrove první rukopisy, fotografie ...

Ubytování v Závažné Porubě

Apartmany Tania v podhorském prostředí Slovensko

ubytování v apartmánech Tania pod Nízkými Tatrami Slovensko Lokalita apartmánu slibuje pěkný výhled z vrchu na Nízké a Západní Tatry. Vysoké Tatry jsou vidět z balkónu. Apartmánový domek je vzdálen kolem 500 m od dobré restaurace a asi 1 km od lyžařského střediska Opalisko. Pro hosty je učiněna sleva na ski pasy v tady tom středisku. Proto neváhejte lyžovat / snowboardovat s velice zvýhodněnými lyžařskými jízdenkami. Ne nadarmo se říká "když v Jasné fouká Opalisko se nabízí". I v součastné době kdy je na Chopok vybudována těžká kabinková lanovka, se silním větrem má problémy a taky kvalita lyžování se rapidně snižuje. V tomto případě navštivte Závažnou Porubu.

Ve skratce v okolí naleznete multifunkční hřiště, areál tělesního pohybu, tenisový kurt s asfaltovým povrchem, samozřejmostí je udržované futbalové hřište kde se hrají šampionáty. V zimně využijte upravěné lyžašké a běžecké tratě, externí kluziště. Slovensko touto oblastí Liptova přispívá k obohacení nabídek turistického ruchu.

K ubytování patří dva apartmány na dvou podlažích. Apartmány jsou zloženy ze dvou ložnic o kapacitě dvou až osm lůžek. K nim jsou dvě koupelny s wc a sprchovými kouty. Součástí je pokoj s obývací částí - zde je sedačka, krb, televize. Samozřejmostí je plně vybavěna kuchyň a jídelní kout. Pro hosty máme balkón, vnější terasu s posezením a připravuje se vířivá vana.

Turistické zajímavosti v okolí (Liptov):

 

© Copyright 2011 Všechny Práva Vyhrazena - www.ubytovanie-tatry.net - ubytování na Slovensku