Nachádzate sa tu: Apartmány Tania - Liptov.  >  Vyhľadávanie a katalóg ubytovania Tatry  >  dovolenka Liptov  >  Liptovský Mikuláš

Ubytovanie Liptovský Mikuláš Tatry - dovolenka v okresnom meste

Liptovský Mikuláš je okresné mesto. Poloha: Liptovská kotlina, stredný Liptov medzi Nízkymi a Západnými Tatrami. Preteká nim rieka Váh. V súčastnosti tu žije 33 000 obyvateľov. Prvá písomná zmienka pochádza z roku 1286. V 14. storočí malo mesto významné obchodné postavenie. Sídlili tu úrady a súdy. Dnes je Liptovský Mikuláš významným centrom Tatranského turistického ruchu. Ubytovaný hostia odtiaľto chodia na túry do Tatier, na vodnú nádrž Liptovskú Maru, do aqua parkov Tatralandia a Bešeňová. Územie je tiež významnou dopravnou oblasťou.

Pamiatky mesta: Kostol sv. Mikuláša, Pongrácovská kúria, Prvý Stoličnom dom, Straussovský dom, Župný dom, Jezuitský kláštor, Evanjelický kostol, Synagóga, Čierny orol, Gymnázium M. M. Hodžu, Kostol sv. Petra z Alkantara v Okoličnom, Kaštieľ Vránová v Palúdzke. Múzeá a galérie: Múzeum Janka Kráľa, Expozícia Tatrín a Žiadosti slovenského národa, Rodný dom súrodencov Rázusovcov, Synagóga, Liptovské múzeum - Národná kultúrna pamiatka Čierny orol, Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva, Múzeum L. Mattyasovszkého, Liptovská galéria PM Bohúňa, Dom fotografie , Centrum Kolomana Sokola, Rumanský Art Centre.

V okolí centra môžete vyraziť na prechádzky pri areáli vodného slalomu Ondreja Cibák, po brehu rieky Váh, neďaleko vrch Háj - Nicovô. Relaxačné zariadenia v meste: Grotte Relax, RR centrum, RTC - Relax Tenis Club. Na výber je množstvo lyžiarskych stredísk v blízkom okolí. Lokalita reprezentuje ubytovanie pod Tatrami. O okolitých lyžiarskych možnostiach sa môžete dozvedieť viac na strane lyžiarskych stredísk Liptova.

ĎALŠIE UBYTOVANIE

ubytovanie v Liptovskom Mikuláši Tatry

Penzion Bowling Liptovský Mikuláš v Tatrách

penzion Bowling Liptovský Mikuláš v TatráchPenzión je komfortne vybavený so zábavnými službami. Vhodný objekt na aktívny odpočinok, firemné akcie, obchodnú turistiku. Lokalita pri vstupe do mesta z diaľničného privádzača. V ponuke pre ubytovanie sú jedno až troj lôžkové izby a apartmány, kaviareň a štyri bowlingove dráhy. Všetky izby majú kúpeľne, WC, TV-SAT. Uzavreté parkovanie v objekte.

Hotel Jánošík Liptovský Mikuláš Tatry

hotel Jánošík Liptovský Mikuláš TatryIde o jeden z komfortných hotelov v meste. Nachádza sa v centre Liptovského Mikuláša. Do prevádzky bol uvedený v 1964 a rekonštruovaný v 2006. Disponuje priestorovým a materiálovým vybavením pre organizovanie spoločenských udalostí. V celom hoteli je možné pripojenie na internet. V ponuke sú Lobby bar, reštaurácia, kongresové priestory, pobytové balíčky.

Vybavenie ubytovania je s jedno a dvojlôžkovými izbami, apartmánmi. Izby majú kúpeľne, TV, sušič vlasov, mini bar. K dispozícii je wellness centrum so štyrmi saunami, relaxačným bazénom, vírivkou, tepidárium, masáže.

Apartmány Liptov Liptovský Mikuláš Tatry

apartmány Liptov Liptovský Mikuláš TatryNachádza sa priamo v Liptovskom Mikuláši. Ponúka ubytovanie v dvoch až 4 lôžkových apartmánoch ktoré sú zariadené v modernom štýle. Všetky apartmány majú kúpeľňu, obývaciu izbu s balkónom, spálňou. V objekte sa nachádza reštaurácia menom MADEMOISELLE. Kapacitu má 160 miest.

Turistické zaujímavosti v okolí (Liptov):

 

Mohli by vás zaujímať nasledovné informácie:
Mapa Stránky   |   RDF zdroje webu   |   novinky webu - novinky webu   |   Nízke Tatry   |   Tatranské penzióny   |   Hotely v Tatrách   |   Rekreácia v obciach Tatier   |   Dovolenka v obciach Liptov   |   Zásady ochrany - GDPR

© Copyright 2011 Všetky Práva Vyhradené - www.ubytovanie-tatry.net