Nacházíte v této části webové stránky: Skip Navigation LinksUbytování na Slovensku  >>  Turistické oblasti Slovensko  >>  dovolená Liptov  >>  Liptovský Mikuláš

Dovolená na Slovensku v okresním městě Liptova, atrakce, ubytování Liptovský Mikuláš Tatry

Liptovský Mikuláš je okresní město. Poloha: Liptovská kotlina, střední Liptov mezi Nízkými a Západními Tatrami, severní Slovensko. Protéká nim řeka Váh. V součastnosti zde žije 33 000 obyvatelů. První písemná zmínka pochází z roku 1286. V 14. století mělo město významní obchodní postavení. Sídlili zde úřady a soudy. Dnes je Liptovský Mikuláš významním centrem Slovenského turistického ruchu. Návštěvníci odsud chodí na túty do Tater, na vodní nádrž Liptovskou Maru, aqua parků Tatralandia a Bešeňová. Území je také významnou dopravní oblastí.

Památky města: Kostel sv. Mikuláše, Pongrácovská topí, První Stolicném dům, Straussovský dům, Župní dům, Jezuitský klášter, Evangelický kostel, Synagoga, Černý orel, Gymnázium M. M. Hodži, Kostel sv. Petra z Alkantara v Okoličná, Zámeček Vránová v Palúdzka. Muzeá a galerie: Muzeum Janka Krále, Expozice Tatrín a Žádosti slovenského národa, Rodný dům sourozenců Rázusovcov, Synagoga, Liptovské muzeum - Národní kulturní památka Černý orel, Slovenské muzeum ochrany přírody a jeskyňářství, Muzeum L. Mattyasovszkého, Liptovská galerie P. M. Bohúňa, Dům fotografie, Centrum Kolomana Sokola, Rumanský Art Centre.

V okolí centra můžete vyrazit na procházky u areálu vodního slalomu Ondreja Cibáka, po břehu řeky Váh, nedaléký vrch Háj - Nicovô. Relaxační zařízení ve městě: Groty Relax, RR centrum, RTC - Relax Tenis Club. Na výběr je množství lyžařských středisk v blízkém okolí. Lokalita reprezentuje ubytování na severu krajiny Slovensko. O okolních lyžařských možnostech se můžete dozvědět více ze strany zimních lyžařských středisk Liptova.

ubytování Liptovský Mikuláš Tatry

penzion Bowling Liptovský Mikuláš Slovensko

penzion Bowling Liptovský Mikuláš SlovenskoPenzion je komfortně vybavěn se zábavními službami. Vhodný objekt na aktivní odpočinek, firemní akce, obchodní turistiku. Lokalita u vstupu do města z dálničního přivázače. V nabídce jsou jedno až třilůžkvé pokoje a apartmány, kavárna a čtyři bowlingove dráhy. Všechny pokoje mají koupelny, wc, tv-sat. Uzavřené parkování v objektu.

hotel Jánošík Liptovský Mikuláš Slovensko

hotel Jánošík Liptovský Mikuláš SlovenskoJde o jeden z komfortních hotelů ve městě. Nachází se v centru Liptovského Mikuláše. Sprovozněn byl v 1964 a rekonstruován v 2006. Disponuje prostorovým a materiálovým vybavěním pro organizování spoločenských událostí. V celém objektu je možné připojení na internet. V nabídce jsou Lobby bar, restaurace, kongresové prostory, pobytové balíčky.

Vybavěn je jedno a dvoulůžkovými pokoji, apartmány. Pokoje mají koupelny, TV, sušič vlasů, minibar. K dispozici je wellness centrum s čtyřmi saunami, relaxačním bazénem, výřivkou, tepidáriem, masáže.

apartmány Liptov Liptovský Mikuláš Slovensko

apartmány Liptov Liptovský Mikuláš SlovenskoNachází se přímo v Liptovském Mikuláši. Nabízí dvou až čtyřlůžkové apartmány zařízeny v moderním stylu. Všechny apartmány mají koupelnu, obývací pokoj s balkónem, ložnici. V objektu se nachází restaurace jménem MADEMOISELLE. Kapacitu má 160 míst.

Turistické zajímavosti v okolí (Liptov):

 

© Copyright 2011 Všechny Práva Vyhrazena - www.ubytovanie-tatry.net - ubytování na Slovensku