Nachádzate sa tu: Apartmány Tania - Liptov.  >  Ubytovanie v apartmánoch  >  Lokalita apartmánu

Apartmány Tania v Nízkych Tatrách a poloha ubytovania na Liptove

Hľadáte ubytovanie na Slovensku? Táto prezentácia je pripravená pre záujemcov o dovolenku v Nízkych Tatrách. Dovolenka v našom zariadení je koncipovaná pre strávenie pekných chvíľ odpočinku. Táto strana prezentuje situačný bod apartmánov Tania na dvoch mapkách. Prvá ukazuje Slovensko s lokalitou Liptova. Druhá mapka znázorňuje detailnejší pohľad na tunajšiu lokalitu - priamo dedinu Závažná Poruba. Umiestnenie apartmánov Tania v obci je potrebné vyhľadať podľa adresy uvedenej na hlavnej stránke tohoto webu.

telefónny kontakt
obývacia izba apartmánov na Liptove - Tania
ĎALŠIA NAVIGÁCIA

Ako sa dostať do apartmánov - situačné mapy lokality ubytovania

Ľahké cestovanie je základnou prioritou turistických centier, ktoré Tatry sa snažia spropagovať. K nášmu apartmánu je možné využiť ciest E50, D1 smerom na Liptovský Mikuláš. Tiež je tu možnosť ľahkého lietadla alebo vlakového spojenia. Vzdialenosti: Bratislava - SK cc. 290 km, Brno - CZ cc. 310 km Varšava - PL cc. 218 km, Viedeň - A cc. 310 km.

GPS súradnice k zadaniu do auto navigácie sú: 49.054489, 19.644224.

mapa Slovenska s bodom miesta pobytu
bližšia mapa s umiestnením dediny Závažná Poruba

V súčastnosti cestovanie autom je uľahčené využitím GPS navigácie. Tatry sú dobre zmapované v týchto navigáciách. Umožňuje to bezproblémový priebeh cestovania na dovolenku do našej oblasti. Auto nie je však jediný dopravný prostriedok, ktorým sa dá do našich apartmánov dostať. Inými sú autobus, vlak (s prestupom na autobus), taxi, lietadlo. Medzinárodné letisko je v Poprade vzdialenom 80 km od nás. Tu sa dá tiež cestovať auto vlakmi z Prahy, čo spríjemňuje cestovanie. V našej prezentácii, dovolenka v Tatrách vyjadrujeme lokalitu Liptov. Nízke Tatry majú možnosti turistiky, lyžovania a zdravý oddych. Aqua parky, termálne kúpalisko, liečebne sú zariadenia, ktoré rýchlo vyrastajú v posledných rokoch. Stávajú sa neodmysliteľnou súčasťou ubytovania.

Slovensko priebežne buduje infraštruktúru ciest. Napája sa na zahraničné hlavné cestné spojenia. Výnimkou nie je ani Liptov. Prírodné predispozície lákajú dovolenkárov z okolitých štátov. Dobré organizovanie turistiky v horských oblastiach je pre jej budúcnosť základnou prioritou. K tomu patrí aj cestovný ruch v chránených prírodných oblastiach. V okolí nášho ubytovania sú Západné a Nízke Tatry. Tu môžete navštíviť niekoľko takých krajiniek.

Liptov má niekoľko väčších miest kde doprava musí zvládať nápor zvýšeného počtu ľudí v turistických sezónach. Tomuto sa prispôsobuje organizovanie dopravných uzlov aby nevznikali zbytočné zdržania cestujúcich. Napríklad z vlakovej stanice v Liptovskom Mikuláši sa do Závažnej Poruby, k apartmánu dostanete do 10 minút. Tak tiež k atrakciám ako sú jaskyne v Demänovskej doline sa od nášho ubytovania tiež dostanete za podobný čas. Jasná a Demänovská dolina je v doprave trochu odlišná. V špičkách turistickej návštevnosti musí byť doprava riadená kyvadlovou dopravou. V tomto prípade Vás lyžovačka vyjde lacnejšie a bez starostí. Čakaním na spoj sa zdržíte len okolo 15 minút.

 

Mohli by vás zaujímať nasledovné informácie:
Mapa Stránky   |   RDF zdroje webu   |   novinky webu - novinky webu   |   Nízke Tatry   |   Tatranské penzióny   |   Hotely v Tatrách   |   Rekreácia v obciach Tatier   |   Dovolenka v obciach Liptov   |   Zásady ochrany - GDPR

© Copyright 2011 Všetky Práva Vyhradené - www.ubytovanie-tatry.net